Po remíze 1:1 se Souší všech pět domácích exekutorů s přehledem uspělo, přičemž brankář Tesař hned první ránu hostů zneškodnil. Mečbol proměnil Kalina, jenž odmítl vyhovět přání bývalého kolegy z prvoligových trávníků Petra Johany, který na něj ze střídačky houkl, aby udělal rozstřel zajímavější.

„Byl jsem klidný a je dobře, že jsme po nevydařené sérii penalt konečně získali druhý bod," řekl nejzkušenější hráč Kladna a uznal, že výkon jeho týmu v prvním poločase byl slušně řečeno špatný. „Je to tak. Bylo to bez náboje, pohybu a zápalu. Celý jsme ho prospali," uvedl.

Hosty poslal do vedení z pokutového kopu da Silva. Dvacetiletý sudí Tvrdík ho nařídil za faul stejně starého Suchého, jenž při trestu Veselého vytvořil stoperskou dvojici s rovněž dvacetiletým Pechrem. Lepší hosté ale s náskokem do kabin nešli, poněvadž v poslední minutě poločasu po jediné vydařené akci Kladna Tóth vysunul Šímu, jehož zastavily až ruce brankáře Hanuse. Desítku proměnil kapitán T. Procházka.

Během přestávky létaly v šatně Kladna hromy a blesky. Vzrušená atmosféra se promítla do zlepšeného výkonu, byť měl stále daleko do ideálu.

Ani jeden ze soupeřů si však za celý zápas nevytvořil stoprocentní brankovou příležitost. Domácí ji měli nalajnovanou pět minut před koncem, kdy chtěl J. Růžička přihrát lépe postavenému spoluhráči, byl však faulován. Bohužel píšťalka soudce tentokrát zůstala němá.

Kouč vítězů Ivan Pihávek také uznal, že hra týmu byla v první části slabá.

„Celý týden jsme se potýkali s marodkou. Ještě v pátek po tréninku jsme nevěděli, jak to s některými hráči bude," řekl a dodal, že na oslabené mužstvo padla i obava z těžkého soupeře. „Polovina týmu byli mladí kluci a musím jim spíš poděkovat, že zápas takhle doválčili."

K tomu je nutné podotknout, že na hráčích se projevuje také zklamání z neplnění závazků ze strany vedení.

„Můžeme být rádi, že vůbec za Kladno hrají. Já se jim divím. Čtyřikrát týdně poctivě trénují, dávají tomu všechno a nakonec musí poslouchat kritiku. Musí se něco dělat, aby byli kluci v pohodě. Oni si své povinnosti plní," uzavřel Pihávek a konstatoval, že soupeř úvodní část zřejmě přepálil a pak mu docházely baterky.

Jeho protějšek Pavel Koutenský chválil svůj tým za první poločas. „Byl to jeden z našich nejkvalitnějších výkonů. Škoda naší chyby před penaltou, která jasně byla," řekl.

Důležitá byla z jeho pohledu vynucená střídání, jež jeho mužstvo oslabila. „Remíza byla zasloužená a bylo to jen o tom, kdo získá druhý bod," uvedl a prozradil, že stejně jako předtím Kladno, prohráli všechny troje penalty.