„V tuto chvíli jsou pro nás dva týmy hratelné, u dalších dvou je to jen o tom, kolik branek dostaneme. Jít do zápasu s touto myšlenkou není zrovna příjemné,“ přiznává Lucie Uhrová.

Nejlepší hráčka týmu a s devíti brankami a třemi asistencemi šestá nejproduktivnější v celé soutěži doufá, že se tým udrží i pro další sezonu. „Snad se nám už konečně podaří porazit Kadaň. Letošní sezona ukázala, že už k tomu nemáme daleko,“ zmínila v hodnocení ročníku.

Přáním je rovněž návrat k vyššímu počtu účastníků soutěže. V předchozím ročníku zápolila v divizi žen osmička celků. Po ohlášení FK Rakovník, Démonek z České Lípy, Vědomic a Teplic se zbylé týmy rozhodovaly, zda soutěž vůbec zrealizovat. Misku na pomyslných vahách převážily přihlášky dvou nováčků.

Zatímco FCA Liberec měl ve svých řadách hráčky se zkušenostmi s futsalem, pro SKP Kolín to byla skutečná premiéra. Soupeřky jejich chuť do hry a bojovnost v každém utkání oceňovaly. „Držím jim palce a doufám, že je poslední místo nepřivede k myšlence soutěž opustit. Poděkováni zaslouží každá holka, která hraje. Věřím, že všechny to máme jako koníček a vnímáme jako odreagování od každodenního shonu,“ vzkázala do Kolína Lucie Uhrová.

Něžnější polovina slánského klubu, jehož muži hrají krajský přebor, ale v minulosti se účastnili i první ligy, v sezoně vyrazila celkem ke čtyřem mistrovským turnajům.

V Kadani hráčky Čechie podlehly domácím 1:4, přestože držely nadějný poločasový výsledek 1:1. V dalším zápase nedaly nováčkovi z Kolína šanci a vyhrály 9:2. Z výjezdu do Teplic se vracely s prázdnou, když nezvládly zápas s Olympií Rakovník, ani pořádajícím Libercem.

Ve třetím dvoukole slánské futsalistky potvrdily body ze zápasu s Kolínem. Proti Kadani znovu sahaly ještě v poločase po bodech, nadějný výsledek ale neudržely a prohrály 4:6. Na domácí půdě pak završily soutěž porážkami s celkově prvním Libercem i druhým Rakovníkem. Třetí skončila Kadaň, poslední Kolín.