P. Kopanina - Králův Dvůr 1:2

V prvním poločase se nehrál pohledný fotbal. Na hřišti se spíše bojovalo a k vidění byla řada faulů. Nejzajímavější moment první půle přišel ve 26. minutě. Králodvorský Květoň zatáhl míč po levé straně a střelou prověřil gólmana Jeřábka. Ten ale předvedl velkou chybu, když vyrazil míč před sebe, Juninho mu následně udělal kličku a předložil míč volnému Petrovi, který sice trochu se štěstím, ale nakonec dostal míč do sítě.

Pak hřiště ovládli cábelíci a po chvilce mohli přidat druhou branku. Akci ale zazdili. Z územní převahy nakonec hosté nic nevytěžili a v závěru přidali domácí na důrazu a opět srovnali hru. Poločas tedy skončil stavem 0:1.

Hned v první minutě po změně stran mohl vyrovnat Zadina. Jenže odražený míč poslal místo do branky hodně mimo tři tyče. Poté se opět spíše bojovalo, než aby se hrál fotbal. Chvilku měl navrch jeden celek, poté zas jeho soupeř. V 65. minutě Králův Dvůr navýšil své vedení. Výborný šel v šestnáctce do souboje s Fulínem hodně naivně a hostující útočník se po kontaktu ochotně skácel k zemi. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou Petr následně proměnil.

Patnáct minut se pak na hřišti nedělo nic zajímavého. Poslední desetiminutovka ale stála za to. Nejprve králodvorský Frydrych nastřelil břevno, pak ale domácí vrhli všechny síly do útoku a cábelíci se začali obávat o výsledek. Králodvorští začali pod tlakem chybovat a výsledkem bylo snížení. Při standardce hosté nepokryli Čiháka, který šest minut před koncem hlavou pohodně snížil na 1:2.

Kopanina nakonec mohla v nastavení vyrovnat. Šance k tomu měla hned dvě. Jenže Čihák tentokrát hlavou neuspěl a Zadina z dobré pozice přestřelil. Králův Dvůr tedy po vítězství 2:1 postupuje do druhého kola poháru. V něm se představí na půdě Kolína.

Branky: 26. a 65. Petr (druhá z pen.) - 84. Čihák. Rozhodčí: Němec. ŽK: Zadina, Santler, Sdiri - Sabou. Poločas: 0:1. Diváci: 100.

Přední Kopanina: Jeřábek - Výborný, Jaráb, Čihák, Kunt - Vyšata (73. Šimliger), Houška, Zadina, Santler - Sdiri (63. Průša), Hrebíček (81. Truhlář).

Králův Dvůr: Mokrohajský - Machovec, Sabou, Šilhavý, Procházka - Petr, Pavlík (77. Jeřábek), Frydrych, Květoň - Juninho (90. Svoboda), Fulín.