„Šli jsme ze hřiště a s jedním z domácích hráčů jsme v klidu konzultovali situaci, při níž mě podle mého soudu fauloval. Rozhodčí byl v tu chvíli tři čtyři kroky před námi,“ popisoval Kopřiva chvíle před inkriminovaným okamžikem, který může zásadním způsobem zasáhnout do libušínského boje o záchranu.

„Najednou se ke mně otočil a řekl: Pískal si někdy? Tak si to zkus! Kdybys aspoň hrál jako já pískal, ty trapáku trapný. V tu chvíli ve mně bouchly saze a vedle urážek jsem do něj strčil. Kdyby si mě nevšímal, nikdy by k tomu nedošlo,“ uvedl libušínský špílmachr, jenž svého činu litoval.

„Mrzí mě to, měl jsem udržet nervy. Po další porážce to však bylo těžké. Podle mne utkání neovlivnil, ale kdybych já ho na hřišti urazil, dostanu červenou. Jsme zvědavý, zda bude také potrestán,“ řekl Kopřiva.

Opak tvrdí rozhodčí utkání Roman Švagr.

„Dobře ví, že to říkal mně, nikdo jiný u toho nebyl. Vyhrožoval mi například tím, že mě zatluče do země. U kabin mě museli bránit pořadatelé, přesto do mě vrazil. Do zápisu jsem to ale neuvedl. Nechtěl jsme z toho dělat cirkus, protože případný trest by byl mnohem tvrdší,“ prohlásil rozhodčí s tím, že udělal zásadní chybu.

„Pořád měl nějaké připomínky, měl jsem mu dát druhou žlutou. Možností jsem k tomu měl dost,“ konstatoval Švagr.