Hosté mátožného soupeře přehrávali a v konečném důsledku mohli litovat, že půli vyhráli pouze 1:0. Po rázné domluvě v kabině se domácí po obrátce výrazně zvedli a nakonec, dá se říct zaslouženě, vyhráli 3:1.

„V tu chvíli jsem byl rád, že nejsem v dresu. Byla to jedna z největších bouří, kterou jsem pod trenérem Pihávkem zažil," řekl jeden z pětice kladenských absentérů, zraněný stoper Jiří Veselý, který se ujal role druhého asistenta. „Hráli jsme laxně, bez centrů do vápna, které potřebuje Radek Kroutil, jenž nemůže hrát zády k bráně. Je nebezpečný ve vápně a v koncovce," dodal.

Kladno nakopl soupeř. Právě Kroutil se dostal k nepovedené malé domů a s přehledem nabídnutou šanci zužitkoval. Už za dvě minuty se prosadil i hlavou, když na zadní tyč přiletěl centr Boříka.

Toho hosté čtvrthodiny před koncem faulovali a z penalty určil konečný výsledek Hanzík, pro něhož a Suchého to byl poslední zápas v dresu Kladna. Oba míří do FK Litoměřicko.

„Uvědomoval jsem si to, takový je ale život," konstatoval a přirovnal výkon Kladna v první části k hře reprezentace.

Jeho tým de facto přetavil první tři střely mezi tři tyče v góly. „Naštěstí máme Kroutila. Doufám, že mu to tam bude padat pořád," poznamenal Hanzlík.

Trenér Ivan Pihávek si pochvaloval druhou půli, kdy agresivitou nutili soupeře k chybám. „Ukázalo se, jak psychika zahýbá mužstvem. První půli nám soupeř nedovolil hrát a po jeho chybě jsme najednou hráli výborně," řekl a poděkoval všem divákům, kteří se přišli se sezonou rozloučit.

Malý kotel celému týmu dokonce přichystal menší ohňostroj nad velkým transparentem s nápisem Pyro není zločin.

Asistent trenéra hostů František Peřina také viděl zápas dvou rozdílných poločasů. „Byli jsme na Kladno dobře připraveni. V první půli se nám dařil vysoký presink, v druhé bohužel rozhodly individuální chyby našich krajních obránců," řekl a litoval, že po změně stran nedokázali na svůj výkon navázat.