K šlágru 9. kola elitní okresní soutěže přijdou na jeho stadion druhé Jedomělice, které ztrácí pouhé dva body! 

Ozdobami zápasu můžou být gólmani. Jak Martin Kostka, tak jeho jmenovec Cílek by klidně mohli být oporami celků vyšších soutěží. Nudit by se neměli, poněvadž soupeři disponují kvalitní ofenzivou.

„Dobře se známe. Oba týmy jsou útočně laděné, takže by to o brankářích mohlo být. Góly ale určitě padnou," mínil strážce jedomělické svatyně Cílek 
a připomněl dvě poslední vzájemná utkání, byť v nich nešlo o body do tabulky přeboru, jehož jsou hosté nováčkem.

Obě skončila smírně a padlo v nich plno branek – 2:2 a 5:5. „Z toho usuzuji, že budou padat i dnes," prohlásil 30letý brankář.

Jedomělické zadní řady nepatří mezi nejrychlejší a Cílek to připouští. „To ale platí jen když nejsou Charvát s Vondrákem a právě oni by být měli," uvedl s tím, že jeho tým nejspíš přijede kompletní, tedy i s kanonýrem Horákem.

Brankáře hostů nevyvedou z míry ani takto důležitá utkání, zejména když se na začátku povedou dva tři zákroky. Byť věří, že vyhrají 3:2, připouští i možnost porážky. „Když se tak stane, tak ať je výhra Zichovce zasloužená. Ať vyhraje lepší."

Druhou branku bude hájit Martin Kostka, jehož by tři body potěšily dvojnásob. V úterý totiž oslaví Kristova léta (33).

„Moc se těším a na utkání jsem pořádně nabuzený. Myslím, že to bude vyhrocené, ne kvůli vztahům mezi kluby ale z důležitosti utkání. Bude to bomba," tvrdil borec, jenž velkou část kariéry strávil ve Zlonicích. Současné Jedomělice však téměř nezná.

„Od té doby mají úplně jiný tým a vlastně jejich kluky neznám. Těším se však na ně
a doufám, že mi utkání vyjde," přál si Kostka a přiznal, že ho těší důvěra trenéra Mansfelda, poněvadž coby šofér kamionu nemá čas na trénovat.

Vedle pěkného utkání očekává zajímavou také návštěvu. „Byl jsem  ve Zlonicích na utkání s Klobuky a vím, že se lidé chystají i k nám," prozradila zichovecká jednička.

Divákům nahrává fakt, že derby I. A třídy Vraný se Slaný se hraje až v neděli.