Koubek tým postavit umí!

„Pokud jde o Zdeňka a Vlašim, trochu jsem to čekal. Jen navázali na výkony z minulé sezony, už tehdy hráli dobře,“ pochválil mladšího kolegu Miroslav Koubek.

Toho čekal v Čáslavi tvrdý oříšek, jeho nový tým přece jen patří v lize k menším a loni se horkotěžko zachránil. Jenže Koubek osvědčil to, co ho dělá top trenérem – stejně jako sezony předtím v Kladně si dovedl vybrat výtečné posily. „Transfery se opravu povedly. Nicméně v Kladně se hostování dařila realizovat na rok, tady třeba jen na půl a to je škoda. V zimě budeme muset začít nanovo,“ lituje trochu Koubek.

Jeho mužstvo vybojovalo o víkendu slavně remízu s Bohemkou gólem v nastaveném čase, ale kouč vidí, že výkonnost přece jen trochu klesá. Dost hráčů je zraněných a kádr tak široký není. „Nepomohla nám ani autonehoda trojice borců, po níž nemohou hrát výborný Peškar s brankářem Malým, pak se zranili Švenger nebo jablonecký Nulíček. Naše situasce je teď dost složitá, ale do konce podzimu bychom se do pátého šestého místa udržet chtěli,“ hlásí.

S Kladnem už jednou I. ligu vybojoval, nezkusí to také s Čáslaví? „Už jsem na to vlastně odpověděl. Kádr je dost úzký, navíc se změní, takže to bude velmi složité. Ale podmínky v Čáslavi jsou výborné. Mám dokonce dvě přírodní trávy, to v Kladně nebylo. A všechna sportoviště v dosahu. Atletický ovál, kde si vždy popovídáme s Jarmilou Kratochvílovou či Lídou Formanovou, je také v sousedství,“ dodal Koubek, který v pondělí v televizním studiu Fotbal prohlásil, že Čáslav i Kladno jsou dobrými adresami pro mladé, šikovné hráče. „A za tím si stojím.“

Haškovi se dřina vyplácí

A co si Zdeněk Hašek myslí o Čáslavi? Je více překvapen. „Před sezonou jsem si myslel, že budou mít problémy, ale když jsem se dozvěděl, že angažovali Míru Koubka, tak jsem říkal, že s tím pohne. Ale že až takhle, to jsem nepředpokládal. Byl jsem podívat na jejich zápas se Sokolovem a fakt hráli moc dobře. Koubkův rukopis tam vidět byl,“ vrátil kolegovi pochvalu Hašek.

Ten pracoval dlouho koncepčně v Kladně u dorostu a pak u béčka. Až si ho všiml podnikatel Jiruš, majitel Graffinu Vlašim. Hašek tam zahájil ČFL pěti porážkami, ale od té doby se vše změnilo. Už loni jeho tým patřil ke špici třetí ligy a letos ji vede. „Začátek byl pro mě hodně těžký, ale lidé jsou tady vnímaví, zvládli jsme domluvu. Teď už je u mužstva vidět pokrok. Máme šestadvacet kmenových hráčů, dříve jich bylo osm. Zavedli jsme i nový model, kdy trénuje áčko i béčko pohromadě. A vyplácí se. Také jsme tým nechali pohromadě a jen ho vhodně doplnili, odešel jen Kabele do Kladna,“ vypočítal Hašek.

Ten by rád zaútočil na postup do II. ligy, kterou má jako další postupný cíl své kariéry. „Měli bychom patřit mezi mužstva z horních pater tabulky a jestli se povede postup, to je i otázka štěstí. Každý zápas hrajeme na vítězství a předvádíme pohledný fotbal. Loni jsme dali nejvíc gólů v ČFL a letos zatím také,“ chlubí se kouč, který za velký důvod úspěchů považuje i nadstandardní partu v kabině. Sám tomu pomáhá. S týmem byl na festivalu v Kácově a společně si udělali výlet na horu Blaník. „Chtělo to utužit, vždyť řada kluků je z Prahy nebo Kladna (Balšánek, hrající asistent Veselý, s nímž je Hašek maximálně spokojen, Křeček). „Také funguje soudržnost s fanoušky, jichž chodí až osm stovek.“

A jeho názor na současné Kladno? „No, mají to těžké, s jejich podmínkami to jednoduché být nemůže. Já jsem ale Kladeňák, tak jim přeji, aby dokázali pro lidi tady soutěž zachránit. A doufám, že brzy přijdou lepší časy,“ dodal Zdeněk Hašek.