A oba se dnešní ligovou bitvu těší. „Ale nijak zvlášť to neprožívám, až se sám divím, že tomu tak je,“ uvedl Koubek, který v Kladně už přes třicet let bydlí. „Proto se už považuju za naturalizovaného Kladeňáka,“ uvedl Koubek.

Pro utkání, které je letošní rozlučkou na Bazalech, vypsal speciální prémii. „Když vyhrajeme, hráči dostanou den volna. Pokud se nám to nepodaří, volno nebude,“ podotkl Koubek.

Také druhá velká ikona kladenského fotbalu, záložník Tomáš Marek, vypsal pro spoluhráče speciální prémii. „Já ale volno dávat nemůžu, takže se bude jednat o občerstvení do kabiny,“ řekl s úsměvem Marek, který patří společně sKlozem, Košťálkem, Burgrem, KadrabouaSuchopárkem k největším osobnostem kladenského klubu.

Baníku se nese na vítězné vlně, což Ostravští potvrdili i minulou sobotu remízou na Letné. Hra, i když jsme nezvítězili, byla hodnocena pozitivně, což je dobré zjištění i pro hráče. Zvedá to jejich sebevědomí a dodává chuť do další práce,“ řekl Koubek, kterého těší i skutečnost, že se mu vyprázdnila marodka.: „Nějaké šrámy jsme si domů přivezli, ale všechny byly léčitelné. Dokonce je v pořádku i stoper René Bolf.“

Koubek rezolutně vyvrátil možnost, že by jejo svěřenci mohli Kladno podcenit. „V hráčích od první chvíle pěstuji návyk, že si nikoho nesmíme dovolit podcenit. A vnímám, že tým se podle toho i chová, zatím reaguje v tréninku a zápasech dobře. Věřím, že i na mé varování před zápasem s Kladnem přijde adekvátní reakce,“ doufá Koubek.

O týmu trenéra Martina Hřídela se přitom každý rok mluví jako o jistém sestupujícím, což ale hráče vždycky motivuje. „Kladenský fotbal má v celé své historii svou specifickou mentalitu postavenou na hrdosti. Kladeňáky vždycky takové názory nabudí. Nikdy tam nebyla ekonomická situace taková, aby se do klubu přiváděli hotoví hráči. V Kladně se vždycky sázelo na odchovance, bojovnost tvrdou práci, prostě poctivý fotbal,“ uvedl Koubek, který byl u toho, když Kladno po dlouhých šestatřiceti letech postoupilo do první ligy.

Koubek dobře ví jakou taktiku soupeř na Bazalech zvolí. „Kladno jsem vedl, tak vím, že jsme do Ostravy jezdili s respektem. Jsme favoritem, proto soupeř bude o to víc ostražitější. Bude chtít zápas odbojovat, odbránit. Ovšem my víme, co chceme. Máme rozjetou zajímavou sérii zápasů v řadě celkově i na domácím hřišti. Série jednou určitě skončí, ale teď by to ještě být nemuselo. Je to nepříjemný tým, možná i víc venku než teď doma. Musíme si pohlídat brejkové situace, kde zlobí Klinka, stejně jako stadnardky,“ dodal Koubek.

FC BANÍK OSTRAVA – SK KLADNO

SOBOTA,16 HODIN

Odehrané zápasy Gambrinus ligy na podzim

Baník: Baník – Příbram 2:1, Olomouc – Baník 0:0, Baník – Plzeň 1:0, Jablonec – Baník 2:1, Baník – Brno 1:1, Č. Budějovice – Baník 1:2, Baník – Bohemians/Střížkov 1:0, Slavia – Baník 3:1, Baník – Teplice 2:2, Slovácko – Baník 0:2, Baník – Liberec 1:0, Baník – Bohemians 1905 3:1, Sparta – Baník 1:1.

Kladno: Liberec – Kladno 1:1, Kladno – Příbram 0:2, Kladno – Ml. Boleslav 1:3, Sparta – Kladno 2:0, Kladno – Jablonec 1:2, Plzeň – Kladno 1:0, Kladno – Brno 1:0, Olomouc – Kladno 1:2, Kladno – Bohemians/Střížkov 3:2, Č. Budějovice – Kladno 0:0, Kladno – Slavia 0:2, Slovácko – Kladno 2:0, Kladno – Teplice 0:2.

Nejlepší střelci

Baník: Lička 6, Lukeš 3, Zeher, Mičola a Strnad po 2, Bolf a Tchuř po 1.

Kladno: Tatanašvili, Szabo a Bartoš po 2, Procházka, Holub a Zoubele po 1.

Pravděpodobné sestavy

Baník: Baránek – Řezník, Neuwirth, Neves (Bolf), Tchuř – Lukeš, Marek, Lička – Mičola, Strnad, Zeher (Varadi).

Kladno: Pavlík – Bartoš, Gross, Procházka, Mráz – Zoubele, Szabo, Strnad, Hajník (Holub) – Tatanašvili – Klinka.

Bilance

Ze šesti vzájemných ligových utkání se Baníku povedlo vyhrát čtyři při celkovém skóre 12:6, jednou se body dělily a jednu výhru má na kontě i Kladno, které však na Bazalech ještě nikdy neuspělo při skóre 2:10. Poslední tři souboje skončily triumfem Baníku.