Kladnu bude kvůli osmi žlutým kartám chybět pouze Ondřej Szabo. „Potěšil nás zdravotní stav Tatanašvilliho, který v Teplicích nehrál, ale teď bude připravený,“ raduje se asistent trenéra Stanislav Hejkal, který při přetrvávající nemoci hlavního kouče Stanislava Procházky opět mužstvo povede. Paradoxně proti mužstvu, kde mohl dělat asistenta Miroslavu Koubkovi, nabídka ležela před sezonou na stole.

Nemocného Procházku navštívil Hejkal včera s druhým asistentem Filipem Toncarem v nemocnici na Karlově náměstí v Praze, kde společně konzultovali taktiku a sestavu na dnešní utkání.

V posledním utkání prohrálo Kladno vysoko v Teplicích. „Ukázali jsme si na videu většinou hrubé individuální chyby, kterých se musíme vyvarovat. Oproti poslednímu utkání uděláme jednu až dvě změny v sestavě,“ prozradil Stanislav Hejkal.

A uvědomuje si, že jeho mužstvo čeká velice silný protivník. „Celou sezonu hraje Baník v rozestavení 4–3–3 a zejména v záložní řadě, která je asi vůbec nejlepší v lize, je jeho největší zbraň. Lička, Marek a Lukeš o sobě dokonale vědí, Marek je nejméně doceněným hráčem soutěže,“ řekl trenér Kladna.

Žádné špičkování ale s ostravským Miroslavem Koubkem před zápasem neproběhlo. „A snad ani v utkání. Třeba něco málo v zápalu boje, víc nic,“ usmál se Hejkal.

Pro Miroslava Koubka bude mít zápas zvláštní nádech, v Kladně žije, vybojoval pro něj ligu. je mezi fandy pořád ikonou. „Pět let jsem tam kdysi hrál, pak při čtyřech štacích třináct roků trénoval. Osmnáct let, to už je pořádný vryp do paměti,“ pokyvuje na klubových stránkách Baníku. Ovšem nepodlehne emocím. „Už jsem to říkal před zápasem se Spartou, kde jsem také něco prožil. Jsem trenér Baníku, a tak na devadesát minut přeruším lásku a pouto ke Kladnu. Chci tam vyhrát,“ dodal.

Jeho mužstvo má kvalitu, v Kladně to ale bude jiné utkání než jaké sehrálo v neděli se Spartou. Hráči mohou být unavení a také méně vyhecovaní než na přímou bitvu o titul. „Zajímavé, ale při četnosti méně medializovaných duelů v lize se toho až tolik nebojím,“ říká zkušený praktik, nicméně skutečnost je taková, že Ostrava se na jaře trápila nejvíc s ohroženými mužstvy. Doma prohrála s Budějovicemi (sobě i Kladnu tím zavařila) a sotva přemohla 3:2 Slovácko.

Perličky

Ostravský trenér Miroslav Koubek strávil největší část kariéry právě v Kladně. pět let tu chytal, třináct let trénoval. Teď ho ´jeho´ město může okrást o titul.

Zatímco v Ostravě působí výtečný záložník Mario Lička a jako manažer i jeho otev Verner, v Kladně se na jaře bije o šanci starší bratr Maria – Marcel. Bývalý velký talent hrával i za Slavii, teď může poprvé nastoupit proti bratrovi. „Ondra Szabo je vykartovaný, takže se Marcel na hřiště skoro určitě dostane.

Tomáš Petera je podnikatelem, pod jehož vedením ostravský Baník vzkvétá. Ještě do nedávna měl ale podíl také v Kladně a oba klubu spolu čile měnily hráče. Kladno například posílili Magera, Neuwirth, Hoffman, brankáři Vašek či Daněk, opačným směrem putoval Tomáš Marek.