„Rozhodli jsme se, že tým potřebuje nový impulz, a proto jsme se s koučem Stannerem takto dohodli,“ komentoval informace sportovní ředitel klubu Ladislav Minář.

Logicky se nabízí aktuální otázka – kdo místo Stannera? „Vedeme již jednání, ale jméno vám ještě neprozradím,“ řekl v pondělí Minář. A dodal: „Nicméně se je již brzy dozvíte.“

Zatím nejhlasitěji se mluví o jednom jménu – Miroslav Koubek. O Koubkovi, jenž oslaví na podzim šedesátiny, si cvrlikali vrabci na střeše již v průběhu první jarní boleslavské krize. Pak se ale Bolka výsledkově zvedla a odvolání kouče Stannera již nebylo na pořadu dne.

Co nahrává variantě Koubek? Jako Kladeňák by to měl do města automobilů poměrně blízko. Navíc by do klubu nemusel přicházet úplně neznámý realizační tým. U dorostu totiž působí jeho starý známý trenér brankářů Filip Toncar. Asistenta u rezervy dělá jeho bývalý svěřenec a asistent z Čáslavi Jiří Malík. A v kádru nastupuje Václav Kalina, i pro něj jako pro kladenského odchovance Koubek v minulosti dost udělal.

Deníku navíc potvrdil tuto informaci člověk blízký vedení klubu. Miroslav Koubek nám během včerejšího dne nebral telefon.

Druhým možným jménem pak je současný kouč Teplic Jiří Plíšek.

Jaroslav BÍLEK, Rudolf MUZIKA