Už sobotu ráno bude opět šéfovat lavičce SK Kladno. Poslední dva mistrovské duely se však budou překrývat s evropským šampionátem.
„Zatím jsem scházel na jediném tréninku, takže to dosud zvládám. Otázka je, jak to bude dál. Bude to náročné,"  přiznal Drahokoupil.

Jaký je váš nejbližší fotbalový program?
Ve čtvrtek jedu do Kufsteinu, takže vynechám trénink, jenž bude spíš individuální a povede ho pan Příhoda. Já se vrátím v pátek ráno okolo páté hodiny a rychle musím připravit podklady pro pana Bílka. Pak mám odpoledne trénink a přípravu na těžkého soupeře - Mladou Boleslav.  Je toho hodně.

To vám asi nikdo nezávidí,  když jde do tuhého v obou týmech.
Dělám to rád. Jak už už jsem zmínil, bude to náročné. Z EURA budu dojíždět autem. Třeba když budeme hrát první utkání s Ruskem, tak budu ve Varšavě na zápase Řecka s Polskem. Pak pojedu i dvanáctého a šestnáctého. Kdyby se postoupilo  ze skupiny, tak ještě poletím na Ukrajinu  abych sledoval další možné soupeře.

Co obnáší třeba zpracování čtvrtečního duelu Řeků pro potřeby reprezentačního trenéra?
Elaborát trvá šest sedm hodin tvrdé práce na počítači. Dělal jsem i rozbory zápasů kvalifikace, ale jen přes video. Všechna přípravná utkání Řeků po kvalifikaci na EURO jsem viděl na vlastní oči, včetně toho na Krétě, kde hráli s Belgií 1:1.  Podrobně popisuji jednotlivé hráče, aby to měli trenéři připravené, aby věděli o koho jde a jak se chová na hřišti. U mužstva sleduji  přechodovou fázi. Jak se dostávají z defenzivy do ofenzivy  a naopak. Dále například rozestavení hráčů na hřišti a jaké jsou možné další varianty. Je to šest, sedm osm stránek.

Pozorování soupeře je zodpovědná a v dnešním fotbalu už běžná praxe. Vaše postřehy mohou mít vliv na celkový výsledek, i když o něm rozhodují v první řadě hráči.
Tak to už je věc Michala Bílka. Hodinku dvě spolu sedíme, ještě  jednou vše podrobně probereme, případně to doplním o další poznatky.

V oboru sledování soupeře nejste žádný nováček, naopak lze říct, že jste jeho průkopník. Prý to děláte už od roku 1993!
Opravdu jsme byli první. Poprvé jsme to zkusili, když jsme s panem Dejmalem trénovali České Budějovice. Tenkrát jsem se jel podívat  na Bohemians, kteří byli naším příštím soupeřem. V národním týmu jsem to dělal pro trenéry Chovance, Brücknera i Haška. Pro Chovance jsem třeba dělal celou kvalifikaci mistrovství Evropy 2000, v níž jsme desetkrát vyhráli.