Když se podíváte na tabulku, bral byste před sezonou deváté místo?
Ne. Samozřejmě bych bral lepší umístění a větší počet bodů. V určité fázi jsme zaplatili nováčkovskou daň a byli na některých postech, co se týče kvality soutěže, nezkušení.

Vstup do divize jste ale měli vynikající. Po třech kolech jste měli na kontě osm bodů.
Když potom bylo vidět, s kým jsme se v těch třech kolech utkali, tak si myslím, že jsme možná jeden bod ztratili. Koho jsme měli porazit, toho jsme porazili, nebo s kým jsme měli bodovat s tím jsme bodovali.

Pak přišla černá série devíti utkání, v nichž jste získali pouze čtyři body. Tady se rozhodlo o devátém místě.
V té době jsme doplatili na nezkušenost na brankářském postu a malou efektivitu při využívání šancí. Nechci to svalovat na gólmany, ale v určitých fázích, kdy mužstvo potřebovalo, aby chytili nějakou situaci na víc, tak se jim to nepodařilo. Na druhou stranu se v těchto zápasech jednoznačně ukázalo, že pokud budeme mít poměr neproměněných brankových příležitostí ku vstřeleným gólům víc než padesát procent, tak v utkání nemůžeme uspět. Využít až čtvrtou šanci je v takové soutěži trestuhodné.

Jaký vliv na podzimní umístění měl fakt, že se mužstvo doplňovalo za pochodu?
Říkal jsem klukům, že fotbal hráli a je jedno kde. Určitě nám pomohlo zadaptování Veverky, který přišel v pátém kole a nebyl v takové tréninkové a zápasové kondici, jak by si sám představoval. V závěru podzimu už byl tím hráčem, který dokázal prodat svoje zkušenosti a být tahounem. A nejen on.

Když jste zmínil konkrétní jméno, nebyla škoda, že ligista Marek neměl po většinu první poloviny soutěže na hřišti větší volnost?
Když jsem hráli se silnějším mančaftem, tak jsem byl radši, když hrál ze zadu. Pokud jsme měli trošku slabšího soupeře, tak jsem ho využíval vpředu. Myslím, trojúhelník Čurda, Marek, Veverka už nám v některých zápasech fungoval. Mám na mysli třeba zápasy s Nymburkem a Brozany. Bohužel jsme je nedokázali dotáhnout k bodům. Povedlo se nám to až v Chomutově, se Souší a ve Štětí.

Bylo období, kdy jste se zlobil na přístup některých hráčů.
Je to tak. Měli jsme dobrou práci s míčem a dobré přechodové fáze, ale po ztrátě to bylo horší. Dále, nemůže hrát každý, to nejde. Hráči, kteří nastupovali v krajském přeboru si mysleli, že budou automaticky hrát v divizi. V určitých fázích jsem na nich viděl nechuť na sobě pracovat. Bylo nutné jim to neustále připomínat. Pracujeme v kolektivu, který má cíl, a ten kdo ho nevidí, nemá v kabině co dělat.

Když si promítnu realizační tým Hostouně, tak se velkou nadsázkou blíží Barceloně, alespoň tedy v počtu trenérů. Máte k sobě tři asistenty!
Škoda, že nehrajeme takový fotbal nebo na druhou stránku škoda, že nemám takový plat (smích).

Je před vámi dlouhé zimní období, jak ho vyplníte?
Přípravu zahájíme 16. ledna a začátkem února budeme mít soustředění na Zadově. Co se týče herní stránky, nejsem příznivcem zimních turnajů, takže upřednostňuji přípravná utkání.

Zima je také prostorem k doplnění kádru. Máte konkrétní představu, jak by mělo vypadat?
Určitě zapracujeme na brankáři a pak si myslím, že nás posílí ještě jeden hráč do pole. To si myslím, že je všechno. Samozřejmě bych reagoval na to, kdyby někdo u nás skončil, to bych se pak snažil najít náhradu. Zatím žádné signály nemám.