Trenér Ivan Pihávek aby měl nervy ze železa. Řada dobře rozehraných a posléze špatně dokončených zápasů, nepřidá nikomu. Sám přiznává, že situace je i pro něj složitá.

„Kdyby to šlo, tak bych nastoupil. Takto se alespoň snažím na hráče působit v tom směru, aby neupadal bojovný duch, protože jinak než bojovností to asi nezlomíme. V Neratovicích se musí jezdit po zadku a musíme se vyvarovat hrubých individuálních chyb, které hatí snahu celého týmu," řekl Pihávek s tím, že ztracená utkání se na mužstvu psychicky podepsala v maximální možné míře.

„Hráči se musí zvednout sami, já jim k tomu mohu jen poskytnout maximální servis," dodal kouč, jenž od změny na postu asistenta, kde odstoupivšího Karla Příhodu zastoupil jeden z nejzkušenějších hráčů Tomáš Procházka, očekává lepší provázání s kabinou a v první řadě že to bude on, kdo se stane na hřišti správným lídrem a dirigentem, kterého SK citelně postrádá.

Pozitivní zprávou je, že celý týden trénoval klíčový útočník Petr Růžička, jenž by měl v neděli nastoupit.

Utkání bude mít i zvláštní náboj. SK Kladno právě od Neratovic koupilo před deseti lety II. ligu a pak se posléze čtyři sezony pohybovalo v Gambrinus lize.

„Samozřejmě, že to, co se tehdy stalo, vnímáme a je to pro nás i motivace navíc," řekl neratovický trenér Jiří Kafka. „Kluky jsem s tím seznámil na tréninku. I když v kádru máme některé pamětníky divize za kladenské béčko – Černého, Stanislava, Žežulku a Drahoráda, tak ti mladší o tom vůbec nevěděli," dodal.

V letošní divizní skupině se obě mužstva od prodeje, po kterém následovalo i přepuštění divize, střetávají vůbec poprvé v mistrovském zápase. Paradoxně už jsou na tom opět lépe Neratovice, přestože svůj návrat do vyšších soutěží začínaly v okresním přeboru.

Kladno zatím nasbíralo pouhých sedm bodů a na prahu dalšího boje o záchranu se ocitlo po minulé domácí porážce s Brozany.

Neratovičtí, kteří naposledy v Novém Boru poprvé vyhráli dvakrát po sobě, jsou naopak se svými třinácti body na úrovni čtvrtého místa!

„Teď se karta obrátila, a o to víc budeme chtít soupeře porazit," komentoval Jiří Kafka aktuální postavení obou týmů v tabulce. Kladenský celek je pro něj tak trochu záhadou. „V kádru mají Bartoše a Procházku, kteří ještě nedávno hráli první ligu, a také spoustu talentovaných kluků. Mají výborné mužstvo," kroutí Jiří Kafka nevěřícně hlavou nad chabým bodovým ziskem.

A asi nejen on. Na druhou stranu by byl nerad, kdyby hosté svůj výstup v tabulce zahájili už zítra.

Zatímco Kladenští mají dost vlastních problémů, v Neratovicích proti tomu panuje pohoda. „Pohodou bych to nenazýval. Především kvůli zraněním některých hráčů budeme muset sestavu skládat až během víkendu," dodal Kafka.

Kladno se s Neratovicemi utkalo naposledy v zimě na umělce v Rynholci, kde hosté vyhráli 1:0.