Že jde jen o pohádkový sen? Dost možná…

Ale vzpomeňte si na podzimní tažení Habancovy družiny a pochopíte. Tady se jede na vítězné vlně, nikdo nechce prohrávat. „Všechny prvoligové mančafty v zimní lize budou zkoušet hráče, takže s každým se dá hrát,“ míní Habanec, jehož svěřenci do turnaje v Děčíně vstoupí již v neděli duelem s Kladnem (15.00). „Nebude to nic jednoduchého. Po Kladnu nás ale čekají ještě Teplice a Most,“ varuje před dalšími soky Habanec.

Ten dá podle svých slov šanci třem nováčkům v kádru. „Do přípravy k nám přišli mladík Kaňa z Brna, Zachariáš z pražské Slavie a také Kříž z Neštěmic, který už u nás působil. Všichni budou mít zhruba měsíc na to, aby mě přesvědčili, že do kádru patří,“ připustil ambiciózní trenér, který se svým týmem po podzimní části překvapivě drží pátou příčku s minimální odstupem na pozice zajišťující postup do nejvyšší soutěže.

Nyní má ústecký celek před sebou další výzvu. Dokáže ovládnout zimní Tipsport ligu? „Uvidíme, ale každopádně je dobře, že si můžeme zahrát proti prvoligovým týmům,“ vítá šanci Habanec.