Co víc mohli fotbalisté SK chtít. Do utkání měli raketový nástup – za tři minuty svítil na ukazateli stav 2:0! Nejprve nádherně pálil do zadního horního rohu P. Růžička a záhy po něm zužitkoval pěkné vysunutí svým čtvrtým gólem v sezoně Šíma.

Jenže Severočeši se zničehonic vrátili do zápasu, když kapitán Marek Paul výstavní ránou z 30 m vymetl pavučinku v levém horním rohu Sedlákovy svatyně. „Jiné góly než z dálky většinou nedávám. Za špatný začátek může nezkušenost naší mladé obrany. Hledáme se tam," uvedl Paul.

Jeho snížením začalo kladenské trápení. Hra SK měla opět klesající tendenci. Když na začátku druhé části spálil tutovku Holeček, byl to Žatec, kdo byl nebezpečnější. Velkou možnost chytil Lesniakovi Sedlák, stejně jako Vávrovi. Zasloužené vyrovnání zařídil po hodině Fiřt, který dostal na desítce až moc prostoru.

„Dnes byl vidět, proč jsme dvanáctí. Nejsme schopni udržet svůj způsob hry a necháme se strhnout k tomu, co nás popravuje, a to individuálním chybám. Není možné, aby vyrovnal hráč, který je sám v šestnáctce," zlobil se trenér Ivan Pihávek.

Tři body domácím přihrál Procházka. Rozhodčí nařídil za ruku pokutový kop, jenž kladenský kapitán s přehledem proměnil.

„Zápas jsme rozjeli jako ostatní domácí, pak najednou přestaneme hrát, necháme soupeře vyrovnat a třeseme se o výsledek. Doufám, že uplácané vítězství nám pomůže," řekl exekutor penalty Tomáš Procházka.

Jeho protějšek Paul měl k penaltě výhrady. „ Ruka byla u těla. Rozhodčí nechal pokračovat. Až když náš brankář chytil střelu, tak zapískal. Měl to udělat hned," tvrdil a dodal, že v dotahování brankové ztráty už mají praxi.

„Děláme to v každém utkání. Je to hodně těžké, když k tomu chybí i štětí v zakončení. Kladno se po rychlém vedení uspokojilo. Asi je to tím, že má také mladý tým," mínil Paul.

Pihávek pak přidal názor s nádechem ironie. „Potřebujeme, aby soupeř vyrovnal do šedesáté minuty, abychom stihli vstřelit vítězný gól. Tentokrát jsme ale závěr zvládli dobře takticky."

Na začátku utkání se navnadění diváci těšili, jak si jejich tým vylepší skóre, potom už jen kroutili hlavami. Pihávkova manželka seděla mezi nimi na tribuně. „Po utkání prohlásila, že celé mužstvo včetně mě, je zralé na Chocholouška. Asi na tom, něco je," řekl kladenský kormidelník.

Jeho svěřenci si po utkání poprvé na podzim vyzkoušeli vítězný pokřik. „Zpívalo pár lidí. Do příštího utkání se to musí ostatní naučit. Doufám, že to budeme častěji opakovat," smál se kapitán Procházka.

Kladno – Žatec 3:2 (2:1).
Branky: 1. P. Růžička, 3. Šíma, 69. Procházka (PK) – 28. Paul, 60. Fiřt. ŽK: Šíma, J. Růžička, Frič – Heinc, Paul. Rozhodčí: Štěrba. Diváci: 180.
Kladno: Sedlák – Koiš, Procházka, Hanzlík,Rada – Holeček, J. Růžička (64. Frič), Samek, Šíma (90. Zelenka) – P. Růžička, Tóth (83. Štoncner).