Výsledek je ale pro SK víc než příznivý, poněvadž z pohledu vyložených šancí vysoko prohrál. Za to, že se tak nestalo, může vděčit brankáři Hůlovi, jenž napravoval chyby místy zoufalé defenzivy.

Kladenští byli pod tlakem zejména v prvních polovinách poločasů, kdy měl svižnější soupeř většinu šancí.

„Myslím, že nás působí, že máme vrchol kondiční přípravy. Někteří hráči působili až groteskně, oproti soupeři opravdu jako těžkooděnci," mínil trenér vítězů Karel Příhoda, jenž si s Danielem Drahokoupilem vyměnil roli. Prý to bude tak, dokud bude vyhrávat.

Kladno ale také mělo dobré momenty a hrálo aktivněji než v předešlých zápasech. „Chci mužstvo pochválit zejména za posledních dvacet minut. Šli jsme za vítězstvím, které jsme chtěli. Vyhráli jsme ale šťastně," řekl Příhoda.

Jeho protějšek Jiřího Malíka mrzela koncovka. „Umřeli jsme na neproměňování šancí. Když si vezmu zpětně utkání, tak jsme si jich tolik nevypracovali. Dopředu nemám klukům co vyčíst, ale co jim vyčtu jsou obdržené branky, které byly z kategorie kuriózních," prohlásil. 

Ve středu hraje Kladno s juniorkou pražské Dukly a bude v 17 hodin v Rynholci.

Mnohem víc o utkání s Boleslaví se dočtete v pondělním tištěném Kladenském deníku (28. ledna).

Kladno – Mladá Boleslav jun. 2:1 (1:0).
Branky: 38. Šarapov, 63. Štoncner – 53. Moser.
Kladno: Hůla – Samek, Procházka, Rada, Koiš – Bartoš, Holeček, Růžička  Švambera – Šarapov, Cafourek. Střídali: Janda, Štoncner, Vavřina.