Ostrá je stejně jako Hostouň nováčkem soutěže, ale vede si ještě zdatněji. Má už 23 bodů, je třetí, a druhou příčku opustila teprve před týdnem, když doma nestačila a vedoucí Ovčáry (1:3). Byla to první prohra po devíti zápasech!
Ambiciózní klub (dva postupy za dva roky) sice v létě opustil exligový Petr Mikolanda, jenž zamířil právě na Kladensko do Lhoty, ale pořád má silný kádr plný hráčů z Prahy.

Nejznámějším jménem je Jiří Dozorec, který ještě coby hráč Neratovic měl kdysi přejít do Kladna hrát II. ligu, ale odmítl.
Na hrotu je nejnebezpečnějším borcem Petlička, nejlepší fotbalista Nymburska v minulém roce.

„Jejich poslední prohru ani nepočítám, Ovčáry jsou skutečně někde jinde. Každopádně to vypadá, že Ostrá má ostře nabito," usmívá se manažer Hostouně Miroslav Vlček.

Ten bude mít v neděli hodně starostí s pořadatelstvím, i když říká, že hodně spoléhá na pomoc domácích Jenečáků, kteří prý Hostouni vyšli ohromně vstříc.

Bohužel, trénovat se v deštivých dnech nesmí, hřiště bude vystaveno náporu hlavně o víkendu.

V sobotu hraje Jeneč mistrák I. B třídy s Hýskovem, v neděli nastoupí Hostouň proti ostré. „Z toho důvodu jsme jeli trénovat do Hostouně a v pátek bude asi v Dobrovízi. A na další týdny jsem domluvil umělku na pražské Aritmě," vysvětlil Vlček, podle něhož deštivé počasí přináší potíže i při rekonstrukci trávníku v Hostouni.

„Starý trávník už je stržený, takže je tam teď hodně bahna. Ale za tři týdny prý bude trávník nový a dokonale zelený. Snad ano," usmál se Miroslav Vlček.