„Jsme natěšení. Je to naše vytoužená soutěž, o niž jsme usilovali deset let. Vraný beru na rozjezd jako silného soupeře. Rádi bychom bodovali a tím šli do dalších bojů povzbuzeni,“ uvedl trenér Braškova Jaroslav Želina, který bude mít k dispozici kompletní 17členný kádr i s posilami Přichystalem z Kunratic (odchovanec Kročehlav) a Bartošem z Nebušic (bývalý hráč Slavoje v ČFL). Hostování prodloužili bratři Maňkošové, v přestup se změnilo hostování brankáře Kohouta. Na Dobrou se vrátil Zelenka.
„Bude to těžký boj. Domácí budou v euforii a s tím se musíme vyrovnat. Nikdo si před námi nesedne na zadek. Jen doufám, že v této soutěži budou rozhodčí pískat co vidí, ne co si naplánují. Z poloviny je totiž sestup naší vinou, z druhé ho ale mají na svědomí rozhodčí a delegáti,“ nebral si servítky trenér Vraného Josef Jenč, který se bude muset obejít bez zraněných Davida a Soudka.
Do SRN odešli Maliňák s Kinclem, do Slaného Sedláček. Na druhou stranu na hostování přišel Snovický (Zichovec) a z Hrdlíva si Vranští stáhli Kočinského.
Doma se v sobotu představí hráči Lidic, kteří budou v sobotu hostit rezervu nového berounského klubu – Český lev Union, jenž vznikl sloučením Českého lva a KDC. Lidičtí v létě pouze posilovali. Ze Slavoje přišli Tyburec, Kosora a Hroneš, z Kročehlav Vysloužil a ze SRN Häckl (dříve Slavoj). Zkušené, kvalitní posily by měly nechat zapomenout na bídný závěr jara a držet tým v popředí tabulky.
Také hráči Kolče zahajují doma, kde v sobotu ráno hostí Městečko. Hlavním tématem léta zde byla připravovaná fúze s Brandýskem, jenž má velkou mládežnickou základnu. „My na tom byli tak špatně, až jsme uvažovali, že se do soutěže nepřihlásíme,“ přiznal sekretář Jan Zatloukal s tím, že spojení klubů by mělo být připraveno do března. Áčko by hrálo v Brandýsku. Ten Kolečským vytrhl trn z paty hráčskou výpomocí. Na hostování pustil Rychlého, Řepu, Kallu a Vl. Vránu. Ze Srbče přišel brankář Duda (dříve Libušín). Podařilo se udržet střelce Vaňka, trénovat začíná Pacek.
„Vždycky jsme začínali venku, kde to bylo jednodušší. Obávám se, aby všichni nečekali, že díky Brandýsku soutěž vyhrajeme,“ řekl s nadsázkou Zatloukal a dodal: „Městečko pro nás bude určitě nepříjemným soupeřem.“