„Bylo na turnaji ve Skotsku a mám z toho i článek, který vyšel v anglických novinách. Robben už byl tehdy nepřehlédnutelný. Strašně rychlý a vlasů měl méně. Pamatuji si ho fakt dobře, i jeho kolegu Wesleho Sneidera, i když toho jsem registroval méně," vzpomíná chlapík, který nyní odchází na hostování do Dolan na Mělnicku (nováček přeboru).

Češi v sestavě s Latkou, Hubníkem, Kleinem či Volešákem tehdy ve Skotsku prohráli s Nizozemci 0:1 brankou z penalty. Ale jestli ji zařídil právě Robben, na to si Tlustý nepamatuje. „Ale je to dost možné. Spíš si pamatuji, že penalta byla na mě a sudí ji nepískl," usmívá se.

Podle novinového článku ji proměnil Sneider, který v semifinále MS proti Argentině penaltu nezvládl, zatímco Robben dal, ale také s tím má špatné zkušenosti.

Co se týče Robbena, dnes ho Tlustý moc nemusí. Nelíbí se mu jeho simulování ani to, že je při hře moc velkým egoistou. „Ale v semifinále jsem přál Holanďanům, Argentinci nic moc nepředvádějí celý turnaj a vše hrají na jediného chlapa," říká Tlustý.

Ten si zahrál i proti jiným veličinám a vůbec největší vzpomínky má na španělskou hvězdu Andrese Iniestu.

„Proti němu jsem hrál až o rok později, ale dal nám z pěti gólů snad tři a byl naprosto a totálně někde jinde než my," dodal Lukáš Tlustý, jenž odchod do Dolan zvolil kvůli kamarádovi Janu Vondrovi a Petru Špičkovi.

I ti kdysi hráli v Kladně, Vondrovu slibnou kariéru ale zadrhlo onemocnění srdce.

Důkaz. Novinový článek dokumentující, že si lukáš Tlustý skutečně zahrál proti Arjenu Robbenovi a Wesley Sneiderovi.