Z kladenské enklávy zbyl po zranění Jiřího Veselého (do sestavy se má šanci v zimě vrátit) už jen třiadvacetiletý Lukáš Křeček, ten ale patřil k drahokamům vlašimské sestavy. Chcete důkaz? Jeden nabízíme – hned po sezoně dostal nabídku 1. FC Brno na krátký test.

O místo v týmu kouče Beránka se neucházel sám, třídenní zkoušky se zúčastnilo celkem 12 hráčů. „Trenér Beránek na mě působil velice dobře a výborně se ke mně choval. Mám z toho velice slušný pocit, i když vím, že dostat tam smlouvu bude těžké. Bylo nás dvanáct a už předem řekli, že si vyberou třeba jednoho nebo vůbec nikoho,“ popsal Lukáš Křeček svůj pocit z brněnského testu.

Kromě Křečka je zájem i o další borce Vlašimi. Střelci Bálek s Kalabiškou se vrací do svých prvoligových mužstev (Bohemians 1905 a Příbram), o Nešpora projevil zájem Jablonec. „Určitě je to důkaz, že jsme měli parádní sezonu. Každý nás tipoval na sestup a jsme šestí, i když ten skok ze třetí ligy byl hodně velký. Ale to je vždycky,“ tvrdí Křeček a ví, o čem mluví.

V mateřském Kladně ho totiž zkoušeli sice v prvním mužstvu (za trenéra Koubka), ale spíše hrával za divizní béčko. Po přechodu do Vlašimi si zase zahrál III. ligu a hned po dvou sezonách přišel další postup.

Bohužel Křeček zatím nedostal nabídku od mateřského SK Kladno, byť má ke klubu výborný vztah. Trenér Hřídel přitom o jeho kvalitách dobře ví. „Zatím mi nikdo nevolal, přitom já bych byl rád,“ usmívá se skromný a pracovitý chlapík.

Ten se svou povahou skvěle zapadal do slavné mládežnické kategorie Kladna, která vybojovala postup do nejvyšší dorostenecké soutěže. Ve srovnání s dorostem SK nyní (na jaře sestoupil do divize, tj. třetí ligy) to byl gigantický úspěch. „Sice jsme se rozutekli, jenže scházíme se pořád a pravidelně. Na tohle si čas najdeme.“

Kromě fotbalu má Křeček na Kladensku kořeny ještě ve Slaném, kde roky hájí barvy futsalového 1. DFK Slaný a stále si za vojáky, jak se klubu přezdívá, občas zahraje.

Více se však soustředí na hlavní fotbal, kde se před ním rozprostírá zajímavá kariéra. Ať už to bude v Brně, Vlašimi či případně jiném klubu. „Pokud by se povedlo dostat se do první ligy, bylo by to fajn, ale také je potřeba, aby tam člověk hrál a ne jen seděl na lavičce. Snad se to podaří, každopádně vedení Vlašimi mi slíbilo, že při nabídce do nejvyšší soutěže mi potíže dělat nebude,“ dodal autor dvou podzimních druholigových gólů Lukáš Křeček.