Jako základ setkání sloužil ročník 1973-1976, ale připojili se i starší a mladší borci, vždyť už na přelomu 70. a 80. let se v žákovských a dorosteneckých kategoriích jednotlivé ročníky prolínaly. „Dnes už má řada borců nějaké zdravotní omezení, a tak jsme si slavnostní zápas zahráli v restauraci Pražanka, kam se ze hřiště přesunuli za skvělým servisem a kde se hlavně vzpomínalo: na roky strávené ve společné kabině, na hřišti, ale třeba i v tanečních,“ popisoval Martin Šafra, svého času hodně ceněný fotbalista. Takových se ale sešlo v Kročehlavech víc.

Kdo všechno? Sportovní terminologií stáli na jedné straně P. Nový, Vl. Řezáč, L. Kvítek, P. Paulus, L. Kozlík, R. Beránek, M. Volek, M. Šafra, J. Šimůnek, P. Mrázek, P. Brunclík, r. Kouba, na straně druhé: R. Černý, J. Černý, M. Kříž, Š. Bušta, F. Hanibal, J. Trnka, P. Novák, R. Švihlík, M. Pergl, M. Tůma, M. Nový a J. Staněk.

„Utkání na společenském poli skončilo remízou, avšak přece jen mělo jednoho jasného vítěze, a tím je dnes už legenda mezi mládežnickými trenéry Karel Příhoda,“ říkal Martin Šafra a připomněl, že právě Příhodovi se před lety podařilo dát dohromady partu kluků, kteří rádi vzpomínají na dril a úspěchy v kročehlavském dresu. A že jich nebylo málo.

Skvělou zábavu podpořila i tehdejší pionýrská vedoucí Romana Křížová – Jarábová a perličkou na konec bylo telefonické spojení s dalším spoluhráčem Michalem Puverlem. „Ten byl v den setkání na své oslavě padesátin ve Francii, ovšem ani tam na své kročehlavské srdce nezapomněl,“ dodal Martin Šafra.

close Setkání kročehlavských fotbalistů na dálku pozdravil z Paříže Michal Puverle. info Zdroj: se souhlasem M. Puverleho zoom_in Setkání kročehlavských fotbalistů na dálku pozdravil z Paříže Michal Puverle.