Brandýsek čekal, že Lužec bude těžším sokem. Borcům od Vltavy sice chytal hráč z pole, v tom ale problém nebyl, poněvadž domácí ze stálé územní převahy vytěžili jen výhru 2:0 (2:0). Poražení jen jednou vážněji ohrozili branku domácích. Góly zařídili Kroc s Vaňkem.

Přítočno chtělo v dalším kole Hostouň a má ji! Před utkáním s Hýskovem prozradil přání týmu Šiler, jenž byl důležitou postavou svého celku. Ten sice prohrával, pak ale Jícha se Šilerem skóre otočili. V silné sestavě hrající hosté pět minut před koncem z trestňáku vyrovnali na 2:2, v penaltovém rozstřelu ale Šiler rozhodl. Poslední pokus soupeře kryl brankář Svoboda!

Srbeč určitě nebude pohárovým týmem. Mužstvo z rakovnické III. třídy dostávalo nářezy na zimním turnaji v Lounech a není tudíž divu, že si na něm Doksy vytvořily rekordní výhru. V dolíku pod Mšecí skončil zápas 17:2 (8:0)! Pro vítěze to byl lehčí trénink, v jehož průběhu se snažili hrát na dva doteky. Po šesti gólech vstřelili Větrovec a Stuchlý.

Ze stejné soutěže mělo soupeře kladenské Novo, to ale má jiné starosti než pohár, takže do utkání nedalo vše a v Řevničově prohrálo 0:1 (0:0). Terén víc než hřiště připomínal koupaliště, tudíž branka mohla padnout pouze ze standardky, a tak se i stalo.

V Bělči se diváci nenudili. V silném Hořovicku B přijel výtečný tým, a poněvadž domácí bojovali jako lvi, viděli pěkný zápas okořeněný dvanácti góly. Hosté po zásluze vyhráli 8:4 (4:3), avšak poražení měli z utkání dobrý pocit. Hlavně se těší na sud krušovického piva, jenž obdrží za účast! Díky hattricku Čermáka v první půli třikrát snížili na rozdíl jedné branky a na začátku druhé dokonce F. Trousil vyrovnal! Soupeř ale brzy skóroval a definitivně sebral domácím vítr z plachet.

Libušín doma sahal po překvápku proti Hřebči, proti které po obrátce otočil skóre na 2:1 zásahy L. Volfa a Křenka ml., na ty jinak výtečný Nykl nestačil. Hosté srovnali a začala bitva o rozhodující trefu. Blíž k ní byl Baník, ale nedal a v poslední minutě Machuta trefil postup pohárovému specialistovi Hřebči. Její zbylé góly obstarali Baranec a Moravec.

Největší obrat středy viděl areál v Dobrovízi. Lidice tady ve druhém poločase vedly už 3:0 (Maroušek, Puverle, Topka ml.), ale pak si asi vzpomněly, co předvedla před pár dny Chelsea v Americe proti City. Najednou se trefovali jenom běhavější domácí a otočili na 5:3. „Darebný výkon, ale je nás pořád moc málo a důležitější zápasy teprve čekají," neskrýval kouč Lidic Jaroslav Topka, že ho vyřazení nemrzí.

1. kolo (18:00), úterý 4. června: Doksy – Loděnice, Brandýsek – Vonoklasy, Kunice B – Tuchlovice, Byšice – Slaný. Středa 5. června: V. Přítočno – Hostouň, Hřebeč – Tn. Rakovník.