„Trošku mě to mrzí, ale moje série mohla skončit dřív. Měl jsem štěstí, že Sparta nastřelila břevno a pak tyč,“ přiznal 25letý brankář, jenž se mezi tyče postavil po krátké přestávce a ještě k tomu neplánovaně.

„Měl opět chytat Michal Douša, ale na poslední chvíli onemocněl,“ připomněl Kukelka jméno své neméně kvalitní dvojky, která se do branky postavila v době, kdy mělo mužstvo jistý postup. Vítězná sestava se do té doby neměnila.

Odchovanec Hostouně nezapomněl ocenit akci zkušeného Fujdiara, jenž vyloženě rutinérsky zarazil pokračování jeho série. „Šel na mě středem sám, položil si mě na zem a s přehledem zakončil. Byl to pěkný gól.“

V tomto souboji prohrál Goliáš s Davidem, protože Kukelka měl se 133 kg a výškou 204 cm fyzicky jasně navrch nad subtilním střelcem. Do začátku přípravy na novou sezonu ale je jeho cílem dát nějaký ten kilogram dolů. Při povolání kuchaře to však může být problém.

„Pohybu mám dost, takže se jen snažím nepřejídat. Už jsem tři kila shodil a mým cílem je zatím osm. Optimální by bylo, kdybych se dostal na sto dvacet,“ prohlásil s tím, že na figuře se podepsal i fakt, že jeho otec vlastnil řeznictví!

Podíl na výsledcích Hostouně mělo také angažování trenéra gólmanů. Bývalý ligový brankář Ladislav Macho byl zároveň asistentem, kouče, byť stále hájí svatyni Štěchovic, které vykopaly I. A třídu.

„Věnuje se nám minimálně jednou týdně,“ přiblížil Kukelka, jemuž se mezi gólmany vždycky líbil Petr Kouba.
Připouští, že by byl rád, kdyby se mezi tři tyče postavil i případný potomek. „Zatím na rodinu nepomýšlíme, i když nám roky utíkají,“ přiznal s tím, že se hostouňský fotbal se ani s Kukelkou juniorem nemusí dočkat tak slavné sezony. Vedle áčka totiž do krajské soutěže postoupili dorostenci i žáci!