O tom, i o probíhající kvalifikaci na ME do 19 let (koná se i ve Slaném, ve středu zde hraje ČR s Norskem, 17) jsme si ve Slaném povídali.

Pauza do začátku ligy není tak dlouhá, proč ji raději netrávíte u moře než v Kladně či Slaném, byť vás tady kluci hltají?

Abych pravdu řekl, tak jsem dovolenou moc neměl, asi čtyři dny. Měli jsme tam takový meziblok, čehož jsem využil i k návštěvě Kladna, kam mě pozval Kuba Andrýsek. Dneska mě pozval ještě sem do Slaného na předání nějakých cen, a byť náš meziblok končí, rád jsem pozvání přijal. Zítra nastupuji na soustředění reprezentační dvacítky a teprve pak na dovolenou.

S Jakubem Andrýskem se znáte ze Sparty, kde kdysi trénoval?

Máte pravdu, poprvé jsme se setkali právě na Spartě, kde mě vedl. Pak s tím skončil, začal se věnovat manažerské činnosti a pracuje právě pro společnost, která zastupuje mě, tedy MLM Sport management.

Poprvé jsme na sebe upozornil před rokem v reprezentaci do 19 let, která skončil druhá v Evropě. Podpoříte nový Hřebíkův výběr osobně ve Slaném, kde ve středu hraje s Norskem (17)?

Ve Slaném bohužel nebudu, jak už jsem říkal, musím být na srazu reprezentační jedenadvacítky. V pátek jsem ale osobně viděl jejich první duel s Francií a moc držel palce. Škoda, že to nevyšlo, ale myslím, že ještě nic ztraceno není a pokud kluci vyhrají zbylé zápasy, mohou ještě postoupit. (bohužel, Česko prohrálo i s Nizozemskem a nepostoupí).

A ještě jednu otázku, kde odehrajete příští sezonu, v Kladně nebo ve Slaném?

(hlasitý smích) Tak já doufám, že ve Spartě!