Chlumecký patřil na přelomu padesátých a šedesátých let mezi skutečnou kladenskou fotbalovou smetánku. S Baníkem (později SONP) Kladno dokonce vybojoval titul dorosteneckého mistra Československa, tedy byl jasně nejlepším střelcem osobnostmi nabitého mančaftu.

Hráč přezdívaný Haka nebo také Gento podle legendárního Španěla si pak zahrál i nejvyšší československou soutěž – I. ligu, a to v šesti ročnících mezi lety 1957 – 65. Připomeňme, že v té době patřil československý fotbal mezi skutečně nejuznávanější na světě, nejlepší hráči hráli výhradně naši nejvyšší soutěž a Chlumecký i ostatní kladenští kamarádi se střetávali s osobnostmi typu Masopusta, Popluhára, Kvašňáka, Adamce či Viktora. Podle toho vypadaly také návštěvy, třeba na existenční zápas se Slavií v plovině 60. let přišlo na stadion podpořit Chlumeckého a spol. rekordních 20 tisíc diváků.

Jaroslav Chlumecký si zahrál celkem 92 ligových zápasů a nastřílel v nich 17 gólů. Slavný byl třeba ten do sítě o titul bojujícího Slovanu Bratislava, když trefil zdánlivě nechytatelný centr úžasně hlavou – a to patřil mezi menší hráče. „Gól na zlatou kopačku,“ napsal kdysi deníku pamětník zápasu Pavel Hagenhofer.

Chlumecký si dokonce zakopal za pražskou Spartu, pak se ale vrátil domů do Kladna, kde ještě odehrál pár sezon za Spartu a Švermov.

Co je zajímavé, že báječnou fotbalistkou se stala také jeho dcera Gabriela. Bezpochyby nejúspěšnější kladenská hráčka všech dob byla ve své době jasně nejlepší střelkyní národního týmu, zahrála si za oba české elitní celky Sparty a Slavie i za německý Norimberk.

Jejím hlavním trenérem byl táta Jaroslav, kterému ke středečnímu významnému životnímu jubileu přejeme vše nejlepší.