Naposledy rozloučit se s ním ve středu do kaple sv. Rosalie na hřbitově v Brandýse nad Labem přišli vedle rodinných příslušníků a přátel také někteří jeho vrstevníci, spoluhráči a zástupci klubů, pro které se stal hráčskou a později i trenérskou legendou. A že jich v jeho bohaté a úspěšné kariéře (tu hráčskou ukončil až ve 42 letech) bylo: Slavia Praha, Kladno, České Budějovice, Příbram, Neratovice a samozřejmě také Brandýs, kde byl do posledních chvilek doma.

„Bylo to důstojné rozloučení s touto fotbalovou legendou," poznamenal Josef Frajbiš, který pod trenérem Linhartem nastupoval za Neratovice v době, kdy je přivedl do národní ligy (tehdy druhá nejvyšší soutěž v zemi).

„Udělal tady hodně práce. Byla to především jeho zásluha, přivedl si hráče, na které měl čuch. S nimi se pak nemazlil. Když ho někdo nas..l, tak ho klidně vyhnal z kabiny. Všichni ho ale znali jako férového chlapa, který dokázal říct pravdu. Dneska se kolem hráčů chodí jako kolem horké kaše," připojil Josef Frajbiš své vzpomínky na řízného beka, který ve své kariéře nastoupil ke 171 ligovým zápasům a vstřelil v nich jediný gól.

Na hřišti byl od jiných věcí. Koneckonců se mu přezdívalo například „kat". Třeba do Kladna se soupeři báli jezdit.
Jeho trenérské prvopočátky se datují do roku 1967 do Českých Budějovic, které pak přivedl k postupu do divize. I o něm byla během dojemného rozloučení řeč. „Trenéry Budějovic tehdy byli Linhart s Mandou," připomněl jeden ze čtyř synů úsměvnou hlášku, která je dodnes zapsána v klubové kronice Dynama.

A trenér Linhart, který se dokonce osobně znal s kanonýrem všech kanonýrů Josefem Bicanem,  skutečně vydal za dva. Jeho rukama prošly stovky hráčů, těmi asi úplně nejznámějšími byli právě v Neratovicích Pavel Verbíř a Tomáš Votava.
Na trenérovu poslední cestu jich ale příliš nedorazilo a slabá byla také účast z klubu, který to měl vůbec nejblíž – z Brandýsa.
„Člověka to trochu zamrzelo, že když odejde taková osobnost, jak rychle se zapomíná. Ale takový už je asi dnešní život. Z brandýského klubu, ve kterém Manda trénoval v době největší slávy a návštěv okolo dvou tisíc lidí na zápas druhou ligu, tam byl pouze bývalý sekretář Svoboda," posteskl si Josef Frajbiš.

Na osobnost jako Manda by se ale zapomenout nemělo…