ÚPLNĚ JINÁ LHOTA


Loni váleli, vyhráli krajský přebor, ale postup odmítli a většina úspěšného kádru zamířila do pražských Třeboradic. Řeč je o Lhotě, kterou teď čeká spíš boj o záchranu, protože devět fotbalistů je pryč, z toho sedm ze základu. Včetně tří černochů či šikulů Hájka, Houžvičky nebo Chlapce. „Jsme realisté, budeme se prát o záchranu,“ ví předseda klubu Ivan Horák.

Je vděčný Hřebči a jejímu předsedovi Štěpánovi Sádeckému, že Lhotě pustili tři hráče, Velikého, Dvořáka a Pařízka (naposledy Strašecí). S dalšími borci včetně strašeckého Svobody klub jedná, vrátil se také Vincenc z Doks, přišel Bittengel. Z opor zůstal hlavně Šalamoun, ten ale tým povede s Petrem Caisem, který se snaží vše vidět optimisticky. „Budeme se prát, to je jasné. A mužstvo přece jen nějakou kvalitu mít bude. Na vršek tabulky už ne, ale fotbal můžeme hrát dobrý,“ věří zkušený odborník.


PŘEVEZMOU ŽEZLO?


Pozici nejlepšího týmu Kladenska v přeboru převezme téměř jistě Hřebeč. Ta má kádr stabilizovaný, od rivalů z Libušína sehnala nadprůměrného Srba Obradoviče, ze Slavie chytila nadějného univerzála Svítila (brankář, který umí i v poli). V přípravě tým zářil, vždyť porazil i Beroun (divize) a slabším protivníkům nadělil dvouciferné výprasky. „Výhry v přípravě mě zase tak netěší, moc to neukazuje. Ani jednou jsme nebyli komplet,“ varuje Sádecký, jinak je ale v dobrém rozmaru a rád vypomohl třemi borci i zmíněné Lhotě. „Pomoci jsme mohli, tak jsme to udělali,“ řekl.


DRTÍ JE ZRANĚNÍ


Slušný kádr mohly mít Tuchlovice, kdyby jejich borce základu nekosila zranění. Pudil je sice po operaci, ale nebude do konce podzimu, marodí i Cabejšek, Hornof, Š. Procházka, Tirol a v poslední přípravě s Dobroměřicemi (4:0) naběhl hráč soupeře do Kaly, způsobil mu tržnou ránu na hlavě a při pádu si naštípl lýtkovou kost. „Zranění tým i mě drtí, pohled na lavičku s marody netěší nikoho,“ lamentuje předseda klubu Josef Bešta.

Ten musel udělat trenérskou změnu, Martin Hřídel se totiž bohužel vrátil mezi bývalé kamarády bez domova a ani další životní šanci nevyužil. Tým tak povede Milan Kerner a Bešta mu sehnal dva zajímavé Srby – stopera Tomiče a útočníka Miškoviče. Třetí do party musel odcestovat z rodinných důvodů domů. Vrátit by se ale mohl Hafenrichter ze Stehelčevsi. „O tom jednáme,“ dodal Bešta, jehož tým čeká nejpikantnější start, v sobotu přivítá v derby také notně oslabené Nové Strašecí.


ÚSPĚŠNÝ LETNÍ LOV


Po pádu z přeboru se nadechl Libušín a se zajímavými posilami by mohl patřit k tomu lepšímu, co A třída bude nabízet. „Vzhledem k tomu, jak se nám povedlo kádr posílit, chceme být do pátého místa,“ nezakrývá plány předseda klubu Petr Bartoš.

Jeho šíbři v čele s Tomášem Abrhamem pracovali jako včelky Máji. A dařilo se jim z řeky plné ryb vytahovat řádné úlovky, většinou skvělé futsalisty. Gólostroj Kaválek ze Strašecí, mistra standardek Čurdu z Družce, legendárního futsalistu Friče a pozor, i jeho velkého kamaráda Davida Müllera! Roky sloužil tenhle borec v Rakousku, teď nachystal návrat. Přišel i Houha z Rudné, skončil jen Havrda (návrat na rodné Hradecko). „A uvidí se, jak to bude s Křemenem, hlavně jeho futsalovou kariérou. Od toho se vše bude odvíjet,“ doplnil Petr Bartoš.


JUNEK I BURANT!


Ne tak razantně, ale s citem posílily Doksy. Dobře fungující mančaft mají vylepšit dva zkušení a výborní fotbalisté – Junek se vrátil z Rakouska a z Družce přišel buldok Burant. K tomu gólman Šulek z Unhoště. Proto tolik nemrzí odchod Vincence do Lhoty a brankáře Roučka do Jedomělic. „Povedlo se přivést výborné hráče, takže bychom rádi vylepšili loňské pořadí. Na co to bude stačit, uvidíme,“ říká trenér Martin Škvára, jehož tým čeká těžký start – Tochovice posílila desítka hráčů ze Spartaku Příbram včetně trenéra.


ZTRÁTY DOBERÁKŮ


Právě proti oslabenému Spartaku zahájí ročník Velká Dobrá. ta oslabila, protože kariéru přerušila dlouholetá opora obrany Honetschläger, do Újezda zamířil Hovorka a do mohutně posilující Dobrovíze zase Lev. Přišel jen Krovoza ze Sparty Kladno. „Fotbalisté nejsou a pokud si někdo myslí, že fotbalistou je, tak přijde s takovými požadavky, které my plnit nehodláme,“ usmál se předseda v demisi Vladimír Dufek, jehož post na Dobré zatím nikdo nechce převzít.