Do konce soutěžního ročníku první ligy 2008/2009 angažovalo na hostování jednadvacetiletého Jakuba Lva, kmenového hráče extraligového Kladna a někdejšího mládežnického reprezentanta. Ten ve druhé polovině minulé sezony po návratu Miroslava Kopřivy ze zámoří ztratil ve středočeském mužstvu pozici dvojky.

"Byli jsme domluveni vcelku rychle jak s Kladnem, tak se samotným Jakubem,“ pochvaloval si bryskní akci kouč Kamil Pokorný.
Nadšení neskrývala ani nová třebíčská akvizice. „Jsem rád, že můžu chytat první ligu. Sice to tam neznám, ale zhruba vím, do čeho jdu,“ pokyvoval hlavou brankář z proslulé líhně hokejových talentů. Třebíč tak zacelila mezeru po odchodu zkušeného Filipa Luňáka do Hradce Králové, jenž patřil v uplynulém ročníku k hlavním strůjcům postupu do play–off.

Příchodem mladého gólmana nastala ovšem pro trenéry nelehká situace. Triumvirát maskovaných mužů Třebíče se totiž dohromady pyšní věkem necelých třiašedesáti let.

„Na druhou stranu Jakub Lev je už hodně zkušený. Chytal první ligu, extraligu,“ připomněl Pokorný jeho angažmá v domovském Kladně, Šumperku či Berouně.

Našla tak Horácká Slavia brankářskou jedničku? Možná …

„Takhle bych to neřekl, bylo by to vůči dalším dvěma brankářům nekorektní. Všichni nastoupí do přípravy a z ní vzejde jednička,“ řekl s trochou alibismu Pokorný. Sám Lev považuje přístup hlavního trenéra jako motivační prvek, který mu pomůže zlepšit výkonnost. „Je to jen dobře, že nemám nic jistého, alespoň ze sebe vydám maximum.“

Talentovanému brankáři přezdívanému Tygr, jenž byl skauty před draftem NHL 2005 hodnocen jako třetí nejlepší mladý gólman starého kontinentu, ale podle všeho úloha klíčového muže týmu neunikne. Oproti konkurentům – Pavlu Míčovi (176 cm, 65 kg) a Petru Ondrůjovi (168 cm, 53 kg) – má ve fyzických proporcích nemalou výhodu. „Ano, je to robustní vysoký brankář, navíc je to vítězný typ, což prokázal, když dovedl Kladno k titulu v juniorské kategorii. To o něčem svědčí,“ uzavřel Pokorný.