Domácí Strašecí, pro které byl na rozdíl od soupeře duel generálkou na start krajského přeboru, vedlo do poločasu 1:0 brankou exkladenského Vašáka, po přestávce ale vyrovnal úžasným gólem L. Havelka. Nejprve přeběhl s míčem padesát metrů k vápnu a pak vypálil do šibenice.

„Bohužel, byl to sice hezký gól, ale šanci jsme si nevytvořili ani jednu, zklamali jsme v obraně i útoku. Strašecí bylo celé utkání lepší a mělo minimálně čtyři tutovky. Pochválím tak jedině gólmana Šimka, u ostatních jsem zklamaný," mračil se nový trenér Lhoty Miroslav Chadima.

I on přispěl k tomu, že se ve Lhotě sešla řada nových hráčů hrajících dosud jen okresní soutěže či B třídu. Namátkou brankář Vošmík (výměna s Družcem za pardály Mačuru s Havelkou), dvojice Kroc – Tesař z Brandýsku, Nosek z Braškova, L. Nachtigal (Hřebeč). „Tvrdím, že v každém vesnickém týmu je minimálně jeden dobrý fotbalista, tak jsme nějaké oslovili a pár jich souhlasilo," vysvětlil novou koncepci Lhoty Chadima.

Ten už byl mnohem spokojenější po úterním duelu s Velkou Dobrou, který jeho mužstvo vyhrálo vysoko 5:1 (3:1) brankami Sterzla, Asníka, Jiránka, Havelky a L. Nachtigala. Za soupeře vyrovnával v první půli D. Hrubý. 

"Už jsme byli kompletnější, hráli kluci, co na sebe jsou zvyklí. Nechci to ale přechválit. Dá se říci, že proti B třídě se nám daří, tam by se nám líbilo," vtipkoval. 

A přiznal, že vedení jeho klubu nakonec dotáhlo příchod Tomáše Vlasatého z Doks, které ho původně nechtěly pustit. Nicméně pohyb nastal i opačným směrem, do Doks se ze Lhoty stěhuje Tomáš Vincenc. Pproto Dobré ho výtečně nahradil T. Procházka. 

Doberský trenér Vlastimil Hrubý samozřejmě moc spokojený nebyl, byť jeho tým začal s přípravou později, ale hlavně si zatím zvyká na změny v sestavy. Hlavně na odchod Radka Dudy, který hře Čechie dával myšlenku několik let. "Bude opravdu těžké díru po něm zacelit. Ve Lhotě jsme nehráli v první půli moc dobře a hlavně jsme za stavu 1:1 udělali opravdu moc hrubé chyby, ať už to byl Polák, nebo pak Andruchovič. Po obrátce se to zlepšilo, ale šance na snížení jsme nevyužili a v posledních dvou minutách dostali další dva góly," litoval Hrubý. 

Ten postrádá v mužstvu také útočníka Neubergera, jehož vedení uvolnilo do Unhoště, naopak se povedlo udržet Honetschlägera a Bílka s Polákem. Novými tvářemi jsou ze Sparty Kladno zkoušení někdejší talenti Pírka a Madaj. 

Lhota má začátek A třídy odložen kvůli nedělnímu mezinárodnímu duelu dívek do 19 let ČR – Belgie na hřišti ve Lhotě (17). Střetne se v sobotu v Kněževsi u Prahy s Tuchoměřicemi (17). 

Dobrou čeká v neděli duel s posíleným Slovanem Kladno (17), na příští čtvrtek si pak domluvila dohrávku finále turnaje na Braškově (18).