Vše hovoří pro Lhotu
Oba aspiranti na průnik do I. A třídy odehrají svá utkání podle nařízení středočeského fotbalového svazu až v neděli ve shodném čase od 17 hodin. Lhota nastoupí v Lužné, Slaný doma proti Žebráku. V domácím prostředí má sice výhodu právě slánský celek, ovšem jinak vše hovoří pro Lhotu. O jeden bod vede a vše má tedy ve vlastních rukách.


Byl by to historický úspěch
Navíc poslední dvě utkání zkušený tým zvládl na jedničku, když před vlastními diváky lehce přehrál Městečko i Hostivici. Teď proti němu bude stát soupeř, jenž v závěru jara moc kvalitních výkonů nepředvedl, podlehl i poslednímu Slovanu Kladno a přehrál pouze jiný kladenský tým – Slavoj. „Hlavně ale Lužná vyhrála ve Slaném,“ varuje před klidem svých svěřenců trenér Lhoty Vladimír Hodan, podle něhož nic jistého zatím není. „Půjdeme ale v plné sestavě a o postup se porveme, když už jsme došli tak daleko. Pro klub i celou obec by to byl historický úspěch,“ dodává kouč.


Zdecimované Slaný
Slánští hostí Žebrák v duelu, kde na sebe narazí možná nejpohyblivější vozby celé soutěže. Obě mužstva mají dost mladých hráčů, stát se tedy může cokoliv. „Mrzí mě, že nemůže nastoupit uzdravený Mrština, který se nechal zbytečně vyloučit na Slovanu za oplácení. Zraněný je také další útočník Galbavý, Plevák dostal angínu a nebude ani Tauš,“ hlásí trenér Slaného Rony Tauš.

Jeho syn Dominik si přehodil práci ze soboty na neděli, svaz ovšem ve středu určil, že hrát se bude právě v neděli. „Panu Krajlovi za to děkujeme,“ kritizuje kouč SK předsedu STK. Dodává, že změnu by bral, ale dříve. „Ne abychom se to dozvěděli ve středu v poledne.“


Tauš příliš optimisticky naladěn není. Myslí si, že Lhota svou šanci už nepustí. „Spíš existuje naděje, že A třídu někdo pustí a my se do ní dostaneme jako sedmý nejlepší tým B tříd,“ domnívá se Rony Tauš.