„Náš kádr není úplně široký, navíc častokrát chybí hráči nejen kvůli zranění, ale i kvůli pracovním povinnostem,“ hořekuje mnohdy kouč Vladimír Hodan, jenž už dlouho pase po posílení kádru. Před sezonou také přišli mladíci Podraný s Mantlíkem z SK Kladno, avšak to je stále málo. Vždyť Procházka nehrál kvůli zranění ani minutu, to samé brzdilo střelce Zadáka, záložníky Mačuru a Dubravského, stopery Hotového s Čurdou či brankáře Šimka. V sestavě často absentoval také Chadima, fotbalové povinnosti rozhodčího I. ligy plní Adam, excelentní české fotbalisty zastupuje agent Kolář. A tak stále musí na plac veterán Havelka, jednou i ultraveterán Horák a někteří hráči museli občas dohrávat i se zraněním. Zajímavé je, že zmíněného Havelky, ač je nejstarším hráčem, se to netýkalo – scházel jen jednou kvůli pracovním povinnostem.

Pro jaro navíc tým nemůže počítat s dalším mladým hráčem Trousilem, který se s kolektivem nesžil, soutěž ho přestala bavit, a tak se vrací do rodné Bělče.

Posilou by měl být naopak někdejší kapitán české reprezentace, vicemistr Evropy z roku 1996 Miroslav Kadlec, který se dobře zná právě s Kolářem a z dalekého Slovácka prý občas přijede pomoci. „Je to tak, slíbil, že na určité zápasy dorazí. To je velká oběť, vezmeme–li v potaz, že pojede nějakých pět set kilometrů,“ usmál se sekretář Lhoty Martin Chadima. A přidal, že na posilách klub intenzivně pracuje. „Jednoho hráče máme před podpisem. Jméno neřeknu, ale hrával dorosteneckou ligu za Ostravu. V pražských vodách lovíme i jinde.“

Lhota ztrácela body hlavně v domácím prostředí, na což dříve zvyklá nebyla. Vyhrála tady jen tři zápasy, jinak nebodovala. A když už mohla obrat druhé Sedlčany, nechala si nastřílet v závěru tři branky za tři minuty a podlehla v šílené koncovce 2:3.

Naopak venku vybojovala o dva body více – jedenáct. To ji drželo při životě. Jedinou remízu její hráči vykopali v jednom z nejpovedenějších vystoupení podzimu v Tuchlovicích, kde dokonce byli blíž vítězství. „Na tenhle tým se nám ale daří pravidelně,“ usmíval se kouč Hodan, jehož svěřence čeká v zimě obhajoba vítězství na turnaji v Novém Strašecí.

„Ale není prioritou zase vyhrát. Hlavně se nezranit a dobře se připravit. Navíc nás jednou zastoupí béčko kvůli zájezdu kluků do Anglie na liverpoolské derby v Premier League mezi Liverpoolem a Evertonem na stadionu Anfiel Road,“ dodal Martin Chadima