Braškov - SK Slaný 2:5 (0:1).

První půle se povedla Slanému, ale využilo jedinou šanci po akci Husárka a ještě dost se štěstím po odrazu od nohy brankáře Želiny mladšího. Ten řešil potíž Sokola mezi tyčemi, neboť jednička Kohout musela na operaci prstu a pro jaro je mimo hru. Nahradit by ho měl futsalový specialista Manda, jenž už v Braškově chytal.

To Slaňáci mají na tomhle postu vystaráno. V závěru půle se dvakrát předvedl výborný Kudrna a po změně stran zase ukázal náhradník Sábl, že také umí. Zlikvidoval tři nájezdy živou vodou politého soupeře, ovšem následně si vybral slabší chvilku při lobu P. Maňkoše. Ten už ale jen snižoval na na 1:2, protože předtím Hrdlička po akci Hořejšího hezky dával na 0:2. Slánští sice o náskok přišli, když trefu P. Maňkoše doplnil ještě zásah Nachtigala, proti němuž hosté snad až příliš vehementně protestovali (i kdyby nakrásně o ofsajd šlo). Jenže Braškovu na turnaji nevyšlo nic a po vyrovnání třikrát hrubě chyboval včetně špatně vyběhnuvšího Želiny ml. při ráně Čablíka na 2:3 a poté stopera Bacha, který vyslal špatnou malou domů do sóla Mrštinu. Skóre pak uzavřel po akci Mrštiny Hrubik.

Branky: 62. P. Maňkoš, 70. Nachtigal – 30. Husárek, 53. Hrdlička, 73. Čablík, 83. Mrština, 86. Hrubik.

Slaný: Kudrna (46. Sábl) – Kuhn, Čablík, Provazník, Hrdlička – Lorenc, Mrština, Volf Husárek – Hořejší, Průcha. Střídali Hrubik a Patč.

Braškov: Želina ml. – Pokorný, Piešťanský, Bach, P. Maňkoš – M. Maňkoš (46. Bartoš), Fridrich, Veselý, Přichystal (46. Přerost) – Tichý, Nachtigal.

SK Lhota – FK Kněževes 2:1 (2:0)

Píšeme v jiném článku.

Sokol Nové Strašecí – SK Doksy 1:1 (1:0)

Vrcholný duel turnaje trochu ovlivnila soustředění obou celků před jeho začátkem. Doksy si proti favoritovi vůbec nevedly špatně, vytvořily si možná více šancí, ale do kabin šly s mankem, když neuhlídaly Varihuru. Ve druhé půli mohlo Strašecí několikrát pojistit náskok, na druhou stranu visel ve vzduchu i vyrovnávací gól. Ten nakonec přišel v 80., kdy se po akci Junka trefil Mar. Mařík. „Soupeři scházel Kudela i další hráči, ale ani my jsme nebyli kompletní včetně Blažka či Křivánka. Remíza je podle mě spravedlivá, i když jsme byli možná o kousek lepší. Na každý pád jsem příjemně překvapený,“ usmíval se kouč Doks Jiří Škvára, jemuž se vyplatilo po přestávce riziko v podobě zařazení druhého útočníka Korpy.

Bohužel ten nedohrál. Zlomil si ruku, nicméně sezonu by stihnout měl.

Domácí Miloslav Mrázek souhlasil, že šlo o kvalitní duel. „Chybělo nám devět hráčů, byli jsme po soustředění, ale zápas byl nejlepší v turnaji – Doksy mají kvalitní mužstvo. Takže zasloužená remíza,“ řekl Mrázek.

Branky: 42. Varihura – 86. Mar. Mařík.

Doksy: J. Zlata – Kostka (46. Urban), Škvára, Steckovič, Vlasatý – R. Zlata, Burant, F. Barták (46. Korpa), Junek, Mar. Mařík – Mošnička.

1. Nové Strašecí⋌ 5 4 1 0 20: 2 13
2. Doksy⋌5 4 1 0 16: 5 13
3. Lhota⋌ 4 3 0 1 9: 5 9
4. Slaný⋌ 5 2 1 2 10:10 7
5. Jeneč⋌ 4 1 1 2 3:11 4
6. Kněževes⋌ 5 1 0 4 6:18 3
7. Braškov⋌ 6 0 0 6 5:18 0