Jestli měl Kadlec zalepit díru na postu stopera, pak se náhrada našla, protože vedení Lhoty se na poslední chvíli povedlo dotáhnout příchod jiného výborného fotbalisty a také trochu fotbalového cestovatele– Jana Vitáska. Univerzál přichází z Milína na půlroční hostování a Lhota tímhle příchodem zároveň pomohla Tuchlovicím, když oslabila jejich přímého protikandidáta v boji o postup. „Vitásek nám naposledy dal snad dva góly. Je to výborný hráč a je schopen zahrát ve všech řadách. My máme problémy na místě stopera, tedy začne asi tam,“ řekl Viktor Kolář, jenž hráčské operace pomáhá ve Lhotě řídit.

Další výraznou posilou měl být běhavý záložník Libor Rychlý z Brandýsku. V přípravě se chytil, jenže mateřský klub podle Lhoty nasadil příliš vysokou částku. „Považuji to za neschopnost Brandýsku říci Liborovi, že ho pustit nechtějí. Určili částku až nehoráznou blížící se transferům ve druhé lize,“ uvedl rozzlobený sekretář Martin Chadima.

Lhotě se nepovedlo dotáhnout přestup dalšího nejmenovaného bývalého reprezentanta (mohl by ale přijít v létě), zato má natvrdo Radima Mantlíka z Kladna a na hostování Jakuba Jiránka (Přítočno), Dana Asníka (Rakovník) a brankáře Martina Hájka (Hřebeč, naposledy Doksy).

Rozdíl mezi týmy je pouze tříbodový a dvanáctá Lhota ho bude chtít proti devátému Mělníku vymazat.