MFK Dobříš – SK Lhota 3:3 (2:1)

Co víc by chtěli, řekli si mnozí diváci po utkání I. A třídy kopané mužů. Domácí opět nezvítězili v zápase, který měli rozehraný jednoznačně a jejich situace je tak již víc než kritická.

V úvodunevyužil Budínský samostatný únik a na druhé straně hosté zahrozili střelou vedle branky. V 16. minutě unikl domácí Procházka a jeho přihrávku usměrnil do branky Budínský - 1:0. O sedm minut později však centrProcházky usměrnil Steinbauer do vlastní sítě a bylo vyrovnáno.

Následovala série možností Dobříše, ale neuspěli Budínský, když jeho střelu vykopl obránce z brankové čáry, Poláček z přímého volného kopu, Procházka po centru Řechky, Pinc z úhlu a opět Procházka.

Přesto se domácí dočkali brankou do kabiny, když ve 45. minutě Řechka po nešťastném zásahu Havelky lehce tečoval pas Lišky. "Byli agresivnější, napadali i naši rozehrávku a to nám činilo dost vážné problémy," přiznal sekretář Lhoty Martin Chadima.

Ve druhé půli hned ve 49. minutě po průniku Budínského Řechka hrudí dorazil míč potřetí do hostující branky.

I dál si vytvářeli možnosti především Dobříšští. Procházkův trestný kop nedokázal usměrnit Řechka a po akci Budínského s Bártlem nedal Žaloudek.

Pak sice vykopl Steinbauer míč z branky, ale když byl po faulu na Řechku vyloučen v 70. minutě lhotecký Jiránek (zatáhl za záchrannou brzdu), zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Přímý volný kop Poláčka skončil mimo a Žaloudek ve výborné pozici promáchl.

Tato situace jako by hosty nabudila a i v deseti byli mnohem nebezpečnější. V 77. minutě využil chybu obrany Vitásek, krásně se dostal mezi obránce asnížil.V 82. minutě už bylo srovnáno, když překvapil Dubravský Melzocha střelou z 25 metrů.

V samém závěru se obě mužstva snažila o rozhodující gól, ale Liškův trestný kop vytáhl hostující gólman Šimek nad břevno a Melzoch vyrazilránu Dubravskéhona tyč.Blízko rozhodnutí byli také Hotový hlavičkující nad a nakonec také Čurda. Po lehké teči ale nezkoordinoval pohyb těla ideálně a nedal.

"Já nemohu být spokojen s bodem na hřišti posledního týmu tabulky, nicméně nakonec ho beru. Mohlo to být čtyři jedna a asi by bylo po zápase. Kdyby s námi domácí chtěli hrát fotbal, neměli by šanci. Zvolili ale dobrou taktiku plnou pohybu," dodal Martin Chadima.

Branky: 16. Budínský, 45. a 49.Řechka - 23. vlastní, 70. Vitásek, 77. Dubravský.

Dobříš: Melzoch – Liška, Steinbauer, Vltavský – Procházka (78. V. Šrain ml.), Poláček, Bártl, Pinc – Budínský, Žaloudek, Řechka. Trenér: M. Šrain.

Lhota: Šimek - Havelka (75. Chadima), Vitásek, Čurda, Asník - Jiránek, Mantlík, Dubravský, Procházka (46. Hotový) - Zadák (62. Anděl), Mačura.

Radek WEBER, Rudolf MUZIKA