Fotbalisté Jesenice v I. A třídě tápou a teď je čeká další morová rána. Bbudxou muset útočit proti jednomu z nejlepších světových obránců devadesátých let, někdejší oporu německého Kaiserslauternu i české reprezentace, mistrovi Německa, Československa(s Vítkovicemi) a vicemistru Evropy (1996) Miroslavu Kadlecovi.

Ale možná proto se Jesenice vyšvihne k lepšímu výkonu než jaké předváděla dosud.

Každopádně to bude na na malé vsi svátek fotbalu, byť ne ojedinělý.

V živé paměti je exhibice Petra Čecha před dvěma roky, které se zúčastnili bývalí i současní reprezentanti včetně právě Kadlece. Ten je spolupracovníkem firmy Sport Invest zastupují elitní sportovce. Stejně jako Viktor Kolář, dlouholetý hráč SK Lhota."Líbilo se mi tady. Je zde krásné fotbalové prostředí, dobré zázemí a výtečný trávník. I to mě zlákalo," připomíná Kadlec a nezastírá, že po utkání chce zažít příjemný večer. "Dáme si pivičko, pak někde přespím. Těším se," usmívá se.

"Jediné, co nás mrzí, je, že se zápas kryje s duelem Kladno - Příbram v Gambrinus lize. Ale věříme, že pro lidi, pro které se tenhle přestup dělal také, to bude zážitek a přijdou se na Mirka podívat. Svou účast potvrdil a pokud by se nestalo něco hodně vážného, určitě dorazí," řekl sekretář Lhoty Martin Chadima.

Utkání Lhota - Jesenice začne v neděli v 17 hodin.