Tn Sedlčany – SK Lhota 1:0 (0:0)

Hosté nepřivezli Otu Mačuru, jenž se zúčastnil dopoledne Pražského maratonu v čase 4:26 ho také doběhl. Byl jeho první v životě patří mu obdiv i nominace do naší internetové ankety o Počin týdne. Stejně jako Viktoru Kolářovi, jenž se svou firmou absolvoval také značnou část trati a ještě si troufl na celý zápas v Sedlčanech. Jeho Lhota se tam většinu času bránila, hlavně po změně stran, a dlouho úspěšně. Domácí se totiž do exkluzivních šancí nedostávali a zbytek vypálili buď nad nebo mimo.

Když už to vypadalo, že golman hostů Šimek udrží čisté konto, nápor domácích začal stoupat a vše vyvrcholilo situací v 87. minutě. Hotovému utekl P. Chlasták, stoper ho potáhl za vápnem, ale sudí J. Svoboda akci nechal dokončit. Chlastáka vychytal Šimek a sudí vzápětí nesmyslně ukázal na místo přestupku a Hotovému udělil žlutou kartu, přestože podle pravidel se má vracet pouze k surovému zákroku, za který by ovšem musel vyloučit.

Paradoxně právě z téhle situace Lhota inkasovala. Míč rozehrál Brunclík a odražený míč uklidil k tyči Bartoš.

Zápas poté uzavřela perlička. Dva domácí hráči šli na Šimka, Pešek ale nesmyslně přihrál Chlastákovi do ofsajdu a z dalšího gólu nebylo nic.

„Tohle bylo docela úsměvné. Nicméně mě štve ta branka, ke standardce vůbec nemělo dojít. Takže ač jindy dělám tohle nerad, výjimečně si postěžuji na rozhodčí. Zápas ovlivnil, ale žádné scény jsme nedělali,“ odmítl sám bývalý rozhodčí Martin Chadima.

Branka: 88. Bartoš. Rozhodčí: J. Svoboda.

Lhota: Šimek – Havelka, Hotový, Čurda, Asník – Kolář, Dubravský, Procházka, Jiránek (70. Adam) – Zadák (81. Anděl), Vitásek.