Většina z nich má už program přípravných zápasů, i když Lhota s Vraným ještě dolaďují poslední drobnosti.

Zajímavé soky sehnala Dobrá, když se utká s SK Kladno B či pražskými kluby ČAFC nebo dokonce v generálce s Admirou. Tuchlovice zase změří síly s SK Rakovník, kde mají na hostování Kedroně. Vranské čekají tradiční Louny nebo turnaj v Lužci, kam má nanířeno mimo jiné mělnická Pšovka. A Lhota se zřejmě popasuje s Královým Dvorem a Berounem. „To ale ještě není jisté,“ tvrdí sekretář Martin Chadima, podle něhož se kádr výrazněji nezmění.

Citelnou posilou by měl být Libor Rychlý, u něhož se dokončuje opakovaný přestup z Brandýsku, naopak oslabením je odchod Jana Vitáska. Hráč Milína na jaře Lhotě opravdu píchl a mohl by pokračovat, v mateřském klubu by ale rád vyzkoušel krajský přebor, alespoň na podzim. „Nikdy ho nehrál,“ vysvětlil Chadima, jenž by rád prodloužil hostování Jakuba Jiránka z Velkého Přítočna. Už proto, že Lhota založila dorost a Jiránek si z Přítočna přivede pět mladíků – v SK je totiž vedl a dorost tam končí. „Za vstřícné jednání ohledně dorostenců chci poděkovat nejen Přítočnu, ale i Slavoji a Spartě,“ dodal Chadima. Aby se také Lhota nedohodla, když předsedou Přítočna je Jiří Lhota.

Lhota by ráda uvítala ještě Zdeňka Podraného, který už si její dres loni na podzim vyzkoušel, ale je zatím v přípravě béčka Kladna.

Na Dobré jedna razantní změna přišla, ale áčka se tolik netýká. Vedení pustilo pětici borců do Baníku Švermov, z něhož se tak může stát silný klub. David Nedvěd si vzal bratry Růžičky – Pavla (ten jediný je z A týmu) a Martina, Jana Zemana a Martina Schmieda. Všechno jsou švermovští odchovanci. „Nedvědovi jsme to umožnili za jeho dlouholeté služby Čechii,“ zdůvodnil rozhodnutí sekretář Miroslav Bubeník.

Vedení udrželo Zelenku, jenž chtěl do Braškova, nechce už Pražana Fliegela, jenž moc netrénoval ani nechodil na zápasy. Nepochodilo se zájmem o družeckého Buranta, který chce pokračovat v hostování v Doksech (kde se tak úžasně chytil) a stejně dopadlo také u dalšího borce Doks Větrovce. Ten pomůže raději Družci, přitom na Dobré prostředí zná - už tady hrával.

Čechie utnula nekončící jednání o Lukáši Tlustém z Nového Strašecí. „Trvalo to rok a půl, teď už k dohodě dojít mělo. Ale Strašecí pořád nevědělo najisto a my už jsme toho měli dost,“ vysvětlil Bubeník doberské ochlazení zájmu o špílmachra.

Tuchlovice už trénují od úterka a zatím mnoho změn nehlásí. Předseda Šulc je na dovolené, k očekávanému příchodu dvojice bývalých reprezentantů ČR Tomáše Votavy a Vlastimila Svobody, kteří už posílili klub na jaře ve starých pánech (v dresu Žehrovic), se ale vyjádřil sekretář Martin Karnolt, i když spíše mlžil: „Vše je zatím v jednání.“

Jednu změnu hlásí Sokol Vraný. Dohodl se v Hrdlívě na ročním hostování Václava Knytla, jenž už jeho dres hájil. Opačným směrem putuje na přestup Tomáš Janda.