SK Lhota – Nová Ves p. Pleší 3:1 (2:0)

„Mám z té výhry obrovskou radost, body jsme už opravdu potřebovali“ zářila spokojenost z kouče Lhoty Vladimíra Hodana. „Dneska pracovala výborně defenziva,“ vychválil. Domácí nyní čekají zápasy se soupeři z nižších pater. A tak by se cíl zisku 19 bodů před zimní pauzou mohl splnit.

Hodanovo mužstvo začalo výtečně. Protože už ve 12. minutě hostující Petrák srazil při výskoku na povedený centr nabíhajícího Vitáska, ukázal sudí Čermoch na bílý puntík. Asník z penalty proměnil, nicméně s obrovským štěstím. Gólman Pecka vystihl směr, na balon si i šáhl a ten překročil brankovou čáru jen o centimetry.

Hosté měli několik možností k vyrovnání, náskok však zvýšila Lhota. Záložník Procházka se rozhodl zakončit sám a zamířil těsně před pauzou přesně k tyči. Nová Ves se však ve druhé půli vrátila velmi brzy do hry. Neuběhlo ani třicet sekund a Suchan snižoval na 2:1. „Hlavně, že jsem v kabině klukům říkal: Dejte si pozor, nikam nepospíchejte… A my dostaneme hned v první minutě gól. Psychicky nás to srazilo,“ vytýkal svému mančaftu.

Lhota znervózněla a třeba Podzemský byl velmi blízko k brance, několikrát musel zasahovat brankář Šimek. Domácí uklidnila až branka střídajícího Jiránka z 83. minuty, kterému dodal před prázdnou kasu Vitásek. „Nová Ves má hodně dobrý tým. Ale za ten náš výkon jsme si tři body zasloužili,“ zakončil Hodan.

Branky: 12. z pen. Asník, 43. Procházka, 83. Jiránek – 46. Suchan. Rozhodčí: Čermoch.

Lhota: Šimek – Roušar, Mir. Chadima, Čurda, Asník – Podraný (86. Adam), Mantlík, Procházka, Rychlý – Zadák (77. Jiránek), Vitásek (88. J. Havelka).

Nová Ves p. Pleší: Pecka – Petrák, Kukol, Német, L. Havelka – Suchan, Bouška, Petrák, Durdil – Holan, Podzemský (62. Foukner).