Zkušený výběr Lhoty duel nezvládl. Za jedno soupeře podcenil, navíc ho ukolébala rychlá vedoucí branka. A hlavně se někteří hráči nechali vytočit jedním verdiktem sudího Zelendy.

Zprvu vše začalo pro Lhotu optimálně. Po necelé půlhodině hry Asník vydřel balon, poslal ho Procházkovi, jehož ránu gólman vyrazil k Rychlému a ten ne zcela snadnou dorážku z deseti metrů zvládl – 0:1.

Po obrátce se ale začaly dít věci. V hlavní roli se ocitl stoper hostů Hotový, jenž v 55. minutě namazal domácímu Hebedovi na vyrovnávací trefu a za chvíli byl vyloučen. „Blokoval hráče, který se chtěl dostat na prostředek. Ten neustále padal a padl i tentokrát, byť Josef Hotový těsně před střetem s ním přestal hrát. Nebylo to vůbec faul, už vůbec ne žlutý. Ale Pepovi dal rozhodčí okamžitě červenou, byť byl od přestupku hrozně daleko,“ hromoval rozrušený sekretář Lhoty Martin Chadima. Žlutou navíc za bohatou kritiku výroku dostal Zadák, což bylo při pozdějším vývoji také zajímavé.

Totálně rozhození a otrávení hráči hostů se dostali do herní agónie, zvlášť když naštvaný Vitásek zezadu sejmul protivníka a červenou dostal jednoznačně. Domácí hrozili a náhradní brankář Hájek zaskočivší za zraněného Šimka měl i štěstí, když ho jednou zachránilo břevno.
Jenže v 79. už štěstí neměl. Po standardce se míč odrazil opět k Hebedovi a ten Hájkovi nedal naději – 2:1.

Ani pak se Lhota zvednout nedokázala, její hráči si vybíjeli vztek na domácích, kteří už je doslova přemlouvali, aby své zákroky omezili, za problém totiž mohl rozhodčí. Nakonec ale přesto zadák druhému trestu neunikl a to značilo třetí vyloučení.

„Musím říci, že jsme k zápasu přistoupili špatně, to je neoddiskutovatelné. Na druhou stranu jsem se v téhle soutěži s podobným výkonem a hlavně arogantním postojem rozhodčího nesetkal. Jsem připraven celou záležitost řešit se svazovými orgány,“ dodal naštvaný Martin Chadima.

Hořovicko B – Lhota 2:1 (0:1). Branky: 55. a 79. Hebeda - 28. Rychlý. Rozhodčí: Zelenda. ČK: 59. Hotový, 70. Vitásek, 88. Zadák.

Lhota: Hájek – Roušar, Hotový, Vitásek, Havelka – Podraný (57. Dubravský), Mantlík, Procházka (46. Mačura), Rychlý – Zadák, Asník.