První velkou šanci zápasu měli hosté. Domácí obrana zapomněla ve velkém vápně na Zadáka, který z osmi metrů trefil pouze dobře připraveného Šmejkala. Nedáš – dostaneš! Tato známá pravda se potvrdila o minutu později. Bártův centr z trestného kopu proletěl celým pokutovým územím až na vzdálenější tyč k nabíhajícímu Marianu Krejčíkovi, který se hlavou nemýlil – 1:0.

Pšované pak měli i další šance. Tu největší Pokorný, kterého ale vychytal hostující brankář Šimek.

Překvapivě ale udeřilo na druhé straně. Na Procházkův roh si naběhl Zadák a hlavou srovnal na 1:1.

V závěru poločasu mohla obě mužstva strhnout vedení na svoji stranu. Hosté ale nejdříve nevyužili hrubku domácího brankáře a na druhé straně Šimek se štěstím nadvakrát zachraňoval před nabíhajícím Tomáškem.

Hned v úvodu druhé půle hosté dvakrát nebezpečně zahrozili po šancích Podraného. Pohyblivější hosté měli pak na kopačkách další tutovku v 79. minutě, kdy domácí zachránil od pohromy na brankové čáře Grabmüller.

Závěr utkání,do něhož se už zapojil v řadách hostů střídající Jiří Adam, jemuž byla jako rozhodčímu pozastavena nominace na prvoligové střetnutí Plzeň - Jablonec,pak patřil domácím, kteří měli opticky navrch, ale žádnou šanci ke skórování už si vytvořit nedokázali.

„V prvním poločase jsme byli o trochu lepším týmem. Měli jsme víc gólovek a mohli jsme rozhodnout. Po obrátce měl navrch náš soupeř, který si vytvořil tři velké šance, ze kterých ale naštěstí pro nás neskóroval. Myslím si, že konečná remíza je vzhledem k průběhu zápasu oboustranně zasloužená,“ zhodnotil zápas trenér Pšovky Zdeněk Krejčík.

Přitakal mu i lhotecký Miroslav Chadima: "Byla tu skvělá fotbalová atmosféra, jen je škoda horšího hřiště. vadilo oběma mužstvům. Pro nás je každopádně Pšovka docela příjemným soupeřem," usmíval se a dodal, že mimořádnou pochvalu zaslouží výtečný brankář Šimek.

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasu.

FK Pšovka Mělník – SK Lhota 1:1 (1:1). Branky: 4. M. Krejčík – 26. Zadák. Rozhodčí: Němeček.Diváků: 130.

Pšovka:
Šmejkal – Martinec – Dydňanský (66. Šesták), M. Krejčík, Olšiak – Drápal, Tomášek, Bárta, Grabmüller – Pokorný, Melounek.

Lhota:
Šimek – Kolář, Vitásek, Mantlík, Jiránek – Podraný (86. Adam), Mačura, Abrham, Procházka – Zadák (67. Bureš), Asník (90. Havelka).

Jaromír HEJNA, Rudolf MUZIKA