„Už před týdnem jsem říkal, že se zachráníme,“ pyšně se holedbal sekretář Lhoty Martin Chadima a měl proč. Jeho tým po výhře nad Černolicemi přehrál doma také další silného soka – Příbram. „Dvakrát s námi někdo chtěl hrát fotbal a dvakrát jsme vyhráli,“ dodal.

Lhota ale nezačala šťastně. V 8. minutě se sice Asník nadechl k parádnímu sólu, ale jeho bomba z 30 metrů orazítkovala jen tyčku. Navíc musel ještě před půlí s nataženým svalem střídat, což už předtím potkalo také útočníka Vitáska. Na plac tak museli mladíci Podraný s Burešem a oba zásadně duel ovlivnili.

Podraný už dvě minuty po svém příchodu na hřiště přesně vyskočil na Mačurův centr z rohu a vyrovnáním zařídil domácím klidnější pauzu.

Rozhodnutí padlo v 68. minutě. Opět Podraný hodil aut Burešovi, ten obešel hráče a uvolnil Zadáka. Jeho přímý průnik do vápna nabízel jasné ohrožení branky, ale zkušený forvard ještě akci vyšperkoval dokonalou přihrávkou Burešovi, jenž předvedl na své mladí mazácké zakončení s kličkou brankáři.

Vedení už Lhota přes mírnou převahu soka udržela. „Soupeř byl velice silný, ovše to nám tolik nevadilo, možná naopak. Určitě je příjemné, když nezkušení mladí hráči tak dobře nahradí zkušené borce,“ těšilo Martina Chadimu.

SK Lhota – Sp. Příbram 2:1 (1:1). Branky: 43. Podraný, 68. Bureš - 31. Houdek. Rozhodčí: Divílek.

Lhota: Šimek – Kolář, Hotový, Mantlík, Asník (41. Podraný) – Jiránek, Abrham, Mačura, Procházka – Vitásek (33. Bureš), Zadák (89. Anděl).