Od počátku se hrál svižný fotbal, v němž se domácí snažili více o útoky po stgranách, zatímco hosté hráli středem a hodně stříleli ze střední vzdálenosti. Jenže do branky Lhoty se po dvou měsících vrátil uzdravený obr Šimek a chytal výborně. Jeho tým šel do vedení už v 9. minutě, když Mantlík vysunul kolmicí Vitáska a ten nadvakrát skóroval.

Poté se gólově urodilo až v závěru poločasu, zato dvojnásobně. Nejprve hosté netradičně vsadili na útok po křídle a následný centr zužitkoval přesnou hlavičkou do protipohybu Šimka Fiala. Hned poté se ale domácím zdařila standardka, když míč v chumlu hráčů kdosi přizvedl na trochu zapomenutého Mantlíka, jenž zbytečně nezpracovával a pohotově trefil na bližší tyčku.

Definitivní rozhodnutí padlo v 64. minutě, kdy si Vitásek vzpomněl na své nejlepší časy, zbavil se beka, vletěl mezi další dva a jeho ostrou přihrávku podél brankové čáry usměrnil Podraný – 3:1. Poté se hrálo svižně na obou stranách, ale gól už nepadl, byť rána L. Havelky si o něj říkala – trefil ale tyčku.

V závěru se nepříjemně zranil stoper Hotový, po ráně lokrem mu popraskaly čtyři zuby.

„I hosté uznali, že se nám dařilo o něco lépe. Doma hrajeme opravdu dobře, chtělo by to ale prolomit sérii venku,“ přeje si sekretář Lhoty Martin Chadima před duelem ve Hvozdnici.

Lhota – Nový Knín 3:1 (2:1). Branky: 9. Vitásek, 43. Mantlík, 64. Podraný – 41. Fiala. Rozhodčí: Myška.

Lhota: Šimek – Roušar (70. Jiránek), Vincenc, Hotový, Asník – L. Havelka, Mantlík, Dubravský, Procházka – Vitásek (83. J. Havelka), Podraný (88. Adam).