Šancí k vidění mnoho nebylo. Góly nakonec ano, ale po situacích, kdy ani padnout nemusely. Lhota první půlku kontrolovala, Doksy bez nemocného Bartoše se nečekaně k ničemu nedostaly. Snad s výjimkou rány Škváry ze 40 metrů. Pěkná, ale ochozy musely zatleskat i zákroku Šimka. Na druhé straně se urodilo dvakrát. Nejprve Kostka neobsadil při standardce Podraného, jeho hlavička šla nad ruce Kieryka a ten zareagovat nedokázal, byť se zdálo, že rána chytatelná byla. Při druhém momentu pustili hosté útok až ke svému vápnu, Vlasatý ještě střelu zblokoval, ale odražený míč získal Vitásek, strčil si míč kolem Kieryka a ten fauloval nohou. Penaltu proměnil Vincenc a Lhota se smála.

Horší to s ní bylo po přestávce. Ještě chvíli hru kontrolovala, jenže pak se do hry dostali také hosté pořádně povzbuzení poločasovou promluvou koučů. Během svého tlaku si Doksy vytvořily dvě velké šance, jenže při první – Maříkově, stihl vše zachránit brankář Šimek. Potom ale vběhl ze strany do vápna Junek a ranou na delší tyč snížil – 2:1.

Doksy dřely dál, ale jejich tlak přece jen opadl, domácí naopak obdržená branka nakopla a a zlepšili se. Výsledek pak už bez větších obtíží uhájili. “Je dobře, že se nerozklepali a ještě lépe, že zvládli výborně první poločas. V něm se asi rozhodlo, byl v naší režiiDobrovolně s námi hráli druhé housle,” říkal po utkání sekretář Lhoty Martin Chadima.

Jeden z dvojice koučů Doks Josef Zlata víceméně souhlasil. “první půlka se nám opravdu nepovedla, hráli jsme zakřiknutě, jako kdyby se hráči báli. Po přestávce už jim nemůžeme nic vytknout. Dřeli, ale bohužel to nestačilo ani na bod, byť na ten jsme dosáhnout mohli,” mínil.

Lhota – Doksy 2:1 (2:0). Branky: 22. Podraný, 29. Vincenc (pk) – 71. Junek. Rozhodčí: Pudil.

Lhota:Šimek – Roušar, Vincenc, Čurda, Asník – Dolejš (81. Kolář), Mantlík, Dubravský, Procházka – Podraný (74. Jiránek), Vitásek (90. Adam).

Doksy: Kieryk – Kostka (65. Studený), Škvára, Steckovič, Vlasatý – Barták, Junek, Burant, Mařík – Větrovec (75. Urban), Moc.

Prohlédněte si fotogalerii z utkání.