„Jsme z toho rozmrzelí. Hráče, kteří nedorazili, celkem chápu, protože jsou buď nemocní nebo mají práci. Anebo jsou v mysliveckých spolcích a museli na akci. Jenže start na takovém turnaji se potom trochu míjí účinkem,“ konstatuje kouč týmu Miroslav Toncar, jemuž z hvězd dorazili jen brankář Šimek, stoper Mantlík, záložníci L. Havelka s Rychlým a útočník Zadák. „Havelka musel dokonce z Příbrami přivést nějakého kamaráda,“ mávl otráveně rukou Toncar.

Problém Lhoty až tak nepřekvapuje, nejde o první mužstvo, jež se takovými trablemi potýká. Vzpomeňme na loňské Lidice a jejich účast na turnaji v Kladně.

Řešením je snad jen obstarat si vlastní přípravné duely, ale tady je práce se sháněním soupeřů i hřišť. Turnaj je v tomhle jednodušší, zase ale musíte nastupovat každý týden. Hory, nehory, nemocný či zdravý.

Lhota i tak mohla Duklu potrápit víc, za stavu 4:1 dvakrát snížila, jednou se kromě Mantlíka a Zadáka zapsal do listiny i Jan Dolejš, jenž nenastupuje pravidelně ani v béčku. „Byl hvězdou zápasu, ale kdyby Linc v závěru nezazdil dvě šance, mohl být on ještě lepší,“ dodal Miroslav Toncar.