SK Lhota – Nový Knín 2:2 (1:0)

U domácích proběhla léčba šokem. Po sedmigólovém výprasku z minulého kola ve Hvozdnici je čekal hodně neoblíbený sok, na něhož neumějí hrát. Ale začali aktivně a už ve 3. minutě Zadák nádhernou střelou z levé straně na vzdálenější tyč lákal televizní štáby, které však stíhat nemohly a tak bohužel o tuhle parádu diváka ochudily.

Do půlky Lhota hlavně díky Mantlíkovi skvěle ubránila hostujícího režiséra Vostrého a sama mohla přidat ještě jednu trefu. Po standardce sice její hráči ztratili míč, pak ho ale získali, Asník našel na křídle Chadimu a jeho centr těsně minul Zadák a Anděl na zadní tyči zakončil mizerně.

Ve druhé části hosté přitlačili na pilu, věci se však začaly dít až necelých dvacet minut před koncem.

Nejprve Mantlík ovrátil roh jen na neobsazeného Černého, který technickou ranou obstřelil shluk těl a vyrovnal (72.).

Už za dva minuty však pláchl obraně domácí Zadák, Lomoz ho srazil a následovala penalta a vyloučení hostujícího hráče. Zadák vzal odpovědnost na sebe, ovšem brankář jeho ránu lapil. Následovalo první opakování pokusu, sudí totiž odpískal předčasné vyběhnutí hráčů hostů. Zadák si věřil znovu, nicméně tentokrát přestřelil. Radost hostů nemilosrdně utnul opět arbitr Bartušek. Za stejný prohřešek nechal pokutový kop opakovat ještě jednou a tentokrát už šel kopat Asník. Hosty ještě nadzvedl výrokem, že ji dá, „abysme tady nebyli do večera“. A skutečně s přehledem poslal Lhotu do vedení 2:1.

Zuřící hosté udělali dobrou věc. Přestali spílat rozhodčímu, začali hrát a z tlaku se jim povedlo vyrovnat. V 89. se o to postaral po rohu nekompromisní hlavičkou S. Puchmajer.

A co na kuriózní okamžik řekl bývalý rozhodčí a vedoucí mužstva Lhoty Martin Chadima? Uznal, že kdyby se tohle přihodilo jeho mužstvu, byl by naštvaný také. „Z pravidlového hlediska bylo vše asi v pořádku. Osobně bych penaltu opakovat nechal, ale asi jen jednou. Podruhé to už není podle mě ze strany rozhodčího příliš taktické,“ usmál se.

Branky: 3. Zadák, 75. Asník (pk) – 72. Černý, 89. S. Puchmajer. Rozhodčí: Bartůšek. ČK: 75. Lomoz (NK).
Lhota: Hájek – Havelka, Chadima, Hotový, Asník – Mantlík, Dubravský, Rychlý, Procházka (84. Kolář) – Zadák, Anděl (46. Jiránek).