SK Lhota – TJ Tuchlovice 1:1 (1:0)

Z obou stran to bylo povedené představení plné zajímavých situací. Oba týmy ale ukázaly i neduhy a za ty byly potrestány. Lhota sázela od počátku na zatažený blok, přesto si za zápas vytvořila snad šest velkých šancí. Proměnila jedinou. Rác, který musel na plac po půlhodině místo zraněného Mantlíka, skvěle vybojoval míč na stoperu Andrlem hrajícím poprvé po dlouhém zranění, v akci pokračoval Asník a byť to vypadalo, že vše pokazil, nakonec přeloboval brankáře Pečonku a Mačura nemohl netrefit. „Bylo to vážně snadné,“ uznal střelec.

Už předtím hučel divácký kotel po robinsonádě domácího Šimka proti hlavičce Jalaghonii, na druhé straně se pečonka vyznamenal při bombě Adama a měl štěstí po trmě vrmě po domácím rohu.

Hned po gólu mohl po akci výtečně hrajícího Stuchlého srovnat Jalaghonia, ovšem jen zahájil svou mizérii, na jejímž konci byla nelichotivá bilance: 4 tutovky – 0 gólů. A ještě stihl neurvale vynadat kouči Bernardovi. „Vynadáno dostal i on v kabině, kde se to hádáa vše bude mít dohru v úterý na tréninku,“ řekl zklamaný kapitán hostů Miroslav Stuchlý.

Jalaghonia po změně strannechal opět vyniknout Šimka, pak vše mohl napravit, ale po krásném průniku těsně minul. Jeho finálovkou bylo sólo po uličce Stuchlého, opět mu vystavil stopku Šimek. Ten čaroval i při voleji Bašty.

PodleStuchlého i většiny diváků tentokrát Tuchlovice nemilovaného soka přehrály, přesto mohly být rády za bodík. Postaral se o něj v 74. další navrátilec do sestavy Střela hlavou na zadní tyči po centru Bašty.

Jenže už předtím měly kliku po další gólové hlavičce Mačury, jíž neuznal dost přísně asistent pro údajný ofsajd. A to ještě další možnosti zmařil jinak aktivní Asník. Tu největší hned po vyrovnávací brance mu lapil Pečonka.

Závěrečné emoce vyvolal zbytečný zákrok Jiránka zezadu na Holana, který podle domácích byl žlutý, ale rozhodčí Nepovím je naštval – tasil červenou.

„Chybělo nám pět hráčů základu, pak se ještě zranil Mantlík, takže bod je zlatý. Soupeř sice byl lepší, ale potřeboval tři body a má jediný,“ usmíval se střelec Lhoty Otakar Mačura. Okomentoval i neuznaný druhý zásah. "Zajímalo by mě, jak to bylo s ofsajdem v době přihrávky. Ale záleží na rozhodčím. Ten zdvihl praporek, takže ofsajd byl.

Situaci nechtěl komentovat ani vedoucí mužstva Lhoty Martin Chadima. Zato pěnil za červenou kartu. "Předtím Stuchlý přelomil Pepu Hotového a jasně měl dostat druhou žlutou. Já kluky z lavičky uklidňuji a on pak Jiránka vyloučí za tohle. Nechápu," zuřil Chadima.

Sám Stuchlý dohrál a oproti Chadimovu trest lhoteckému mladíkovi schválil. "Zákeřné to bylo, balon už nemohl mít. Te´d je trend za tohle vylučovat a je dobře, že to tak je. Je to na vyšších úrovních, člověk to vidí v televizi. A je dobře, že to přetáhnou i sem," dodala největší jarní postava Tuchlovic.

Branky: 40. Mačura – 74. Střela. Rozhodčí: Nepovím. ČK: 80. Jiránek (L).

Lhota: Šimek – Adam, Hotový, Chadima, Havelka – Kolář, Mantlík (35. Rác), Dubravský, Jiránek – Mačura, Asník.

Tuchlovice: Pečonka – Vondra (3. Vaigl), Andrle, Dimov, Peroutka – Holan, Fitko, Hejduk, Střela – Jalaghonia, Stuchlý.