Domácí byli hodně oslabeni o trojici hráčů vyloučených v minulém kole – Zadáka, Hotového a Vitáska. Možná i proto začali hodně zakřiknutě a dlouho byli pod tlakem hostujících rychlíků. Jenže zejména Jalaghonia ve Lhotě sice hraje dobře, ale góly prostě nedává. Jak skončil Gruzínec na jaře, tak pokračoval hned zkraje utkání. V první půli zmařil dvě tutovky, ve druhé to samé. A když už se dostalo zakončení k jinému hráči, nemilosdrný asistent Košťálek ho zastavil ofsajdovým praporkem. Dvakrát špatně…

Jestli hosty štval asistent, domácí zase nadzvedl hlavní Vilhelm. Mohl totiž vyloučit beka Kubce, který třikrát žlutě fauloval Rychlého, ale jen jednou inkasoval kartu a vyloučení unikl.

To už hrála Lhota lépe než zkraje zápasu a díky Dubravského prudké dorážce měla další možnost. Pečonka ale kryl a úvod druhého dějství opět zastihl v lepší pohodě hosty. Jenže o Jalaghoniově produktivitě už řeč byla. Nedal ani dorážku do prázdné brány poté, co Šubin vystihl nesouhru stopera Chadimy s gólmanem Šimkem. A když pak hezky přihrál, byl adresát jeho akce Sterzl stažen ve vápně.

Na druhé straně nepotrestali Dubravský s Mantlíkem óbrhrubku Fitka, a protože Tuchlovice postupem přestávaly kousat, zdálo se, že duel spěje k výsledku 0:0.

Ale omyl. V 86. minutě Dubravského kolmice našla i s přispěním teče padajícího Fitka zkušeného Asníka, jenž byl zřejmě v ofsajdovém postavení, nicméně Košťálkův praporek zůstal dole a lhotecký kanonýr prokázal kličkou Pečonkovi, že je fakt dobrým hráčem – 1:0.

Gólu jakoby ani nevěřil, jenže platil a domácí se ocitli blízko senzačním třem bodům.

Ne nadlouho. Hosté stihli ještě zapnout na vyšší rychlostní stupeň, závěrečný tlak přetavili v roh, při němž se v souboji střetli i oba gólmani. Odražený míč domácí neodkopli, Holan si přes nohu Čurdy došel pro jasnou penaltu a Fitko ji s trochou štěstí proměnil. „Měl jsem ji na ruce, ale zase přišlo moje klasické – podklouzla mi stojná noha,“ usmíval se smutně brankář Martin Šimek, jeden z hrdinů utkání. Bod nakonec bral. „Po tom průběhu jsme malinko zklamaný, ale před začátkem jsme bod chtěli a máme ho.“

Kapitán hostů Matěj Holan se usmíval také. „Super zápas. Výborné hřiště, super atmosféra, šlapalo se. S rozhodčím jsme se domluvili, že to bude trochu pouštět, když je to derby. Trošku jsme asi lepší byli, na šance určitě. Jenže Vaska tady má nějakou deku,“ hodnotil s úsměvem Holan Jalaghoniovu koncovku a okomentoval i penaltový zákrok. „Šel jsem si pro ni, ale určitě byla. Míč jsem mu vypíchl, pak mě kopnul. Sudí ji mohl zapískat už předtím na Michala Sterzla,“ dodal kapitán Tuchlovic.

Lhota – Tuchlovice 1:1 (0:0). Branky: 86. Asník – 90 (+1) Fitko (pk). Rozhodčí: Vilhelm – Košťálek, Divílek.

Lhota:
Šimek – Adam, Čurda, Chadima, Havelka – Mantlík (85. Roušar), Dubravský, Procházka (90. Mačura), Rychlý – Asník, Podraný (77. Jiránek).

Tuchlovice: Pečonka – Kubec, Fitko, Sterzl, Střela – Jalaghonia, Hejduk, Holan, Peroutka – Šubin (61. Vaigl), Stuchlý.