Se Lhotou to nevypadalo dobře od samého začátku utkání. Zatímco domácí shánějí hráče kde se dá a během podzimu ulovili nové kvarteto v čele s navrátilcem Zavadilem, což bylo pro vývoj duelu dost podstatné, Lhota přijela bez dalších zraněných hráčů Čurdy, L. Havelky a Vitáska. Ti na marodce doplnili Rychlého, Hotového a Chadimu.

Zprvu se ještě zdálo, že by zápas mohl být vyrovnaný, ale ve 25. minutě se domácí Zavadil trefil poprvé a odstartoval své skvělé představení, na jeho konci byl aplaus za čtyři vstřelené branky.

Hned po gólu se Lhota hnala za vyrovnáním, ovšem po vlastním rohu hráči propadli, nezachytili brejk a Šimek dostal druhý gól.

Další tři přišly až po změně stran, kdy už byla Hvozdnice zcela v pohodě. „Pomáhaly jim i individuální chyby, jako byly rozehrávky Jiránka nebo Vincence. Hlavně o tom zápas byl. Navíc jsme vůbec nebyli schopni podržet vepředu balon, i to bylo zásadní,“ čertil se zklamaný trenér Jan Havelka, jenž musel nastoupit na celé utkání na pozici stopera.

Pokud Vraný toužilo po větším klidu v tabulce, potřebovalo potvrdit výhru z Nové Vsi doma s Milínem. Nepovedlo se, soupeř se přitáhl a na severní výspě okresu se fotbalistům zase bude v noci spát o něco hůř.

Sokol přitom začal svižně a v 10. minutě po rohu zelenky a ráně Bauera šel do vedení. „Jenže hráči potom úplně přestali plnit úkoly, a to všech řadách včetně obrany, což beru na sebe,“ hudroval hrající kouč Michal David.

Další šance už jeho celek zahodil a mladý, šikovný tým hostů se dostával stále blíž brankáři Šplichalovi. pět minut před přestávkou ho propálil Bejček a navíc hned po obrátce ještě Kunc. Najednou bylo s domácími zle. Do tlaku se sice dostávali, ale k vyložené šanci už do konce utkání ani jednou.
Milín zavřel oponu, bránil chvílemi v jedenácti a skóre poměrně bezpečně uhlídal. „Bohužel nám asi uškodil rychlý gól. Potom už chtěli skórovat všichni, nepomohlo ani moje míchání sestavou,“ litoval Michal David.

Hvozdnice – Lhota 5:0 (2:0). Branky: 25., 32., 58. a 65. Zavadil, 51. Hrechko. Rozhodčí: Wolfram.

Lhota: Šimek – Roušar, J. Havelka, Vincenc, Asník – Kolář (60. Jiránek), Dubravský (70. Drmla), Mantlík, Procházka - Podraný, Dolejš.
Vraný – Milín 1:2 (1:1). Branky: 10. Bauer – 40. Bejček, 50. Kunc. Rozhodčí: Kubečka ml.

Vraný: Šplichal – Kocman, David, Matoušek, Zelenka – Husárek (60. Němec), Blažek (46. Plašil), Trejbal, Maliňák – Bauer, Rešl (75. Mrvík).