Liberec – SK Kladno 2:0(1:0)

Hosté měli jednu šanci na skórování, když se v 8. minutě do dobré pozice dostal hezkou akcí Smutný hostující z Brna, ale nebyl v ideální pozici a brankář Zlímal jeho pokus kryl. Pak zahrozil ještě Herzán a po něm poprvé domácí Nezmarem, ale udeřilo až ve 38. minutě, kdy se po závaru před kladenskou bránou prosadil volejem výtečný střelec Papoušek.

Ve druhé části se už Kladno do koncovky nedostávalo, to spíše domácí. Kerič se po akci exkladenského Dočkala ještě neprosadil, ale v závěru hosté otevřeli hru a potrestal je střídající Smetana, pro něhož nebyl problém zasunout míč za bezmocného Pavlíka po akci štírků Dočkala a Blažka.

Ohlasy trenérů

Martin Hřídel (Kladno): Podali jsme herně kvalitní výkon a v první půli jsme soupeře do šancí nepouštěli. Ve druhém jsme na čas převzali iniciativu. Ale provázelo nás, co nás provází v posledních zápasech – špatná koncovka.

Ladislav Škorpil (Liberec): Ze začátku to vypadalo, že ani soupeře nemusíme brát vážně. Ale ten svou kvalitou dopředunaznačoval, že ji má. Postupem času jsme je začali brát vážně. V defenzivě jsme jim nedali nic zadarmo. Zpočátku se nám nedařila finálka, až do Papouškova gólu jsme dost kazili.

Branky: 38. Papoušek, 87. Smetana. Rozhodčí: Adámek – Dobrovolný, Bílek. Žluté karty: Vulin – Killar. Diváci: 3197.

Liberec: Zlámal 3 – Gebre Selassie 3, Holeňák 2, Košťál 2, Vulin 3 – Dočkal 2, Bílek 2, Frejlach 2 (85. Blažek), Papoušek 2 (72. Dort) – Nezmar 3 (68. Smetana), Kerič 2. Trenér: Škorpil.

Kladno: Pavlík 2 – Bartoš 3, Beneš 3, Killar 2, Hajník3 – Smutný 2, Herzán 2, Szabo 3 (77. Zachariáš), Gross 3 (62. Šisler), Cigánek 3 (33. Jurkič 3) – Šilhán 3. Trenér: Hřídel.