Oba celky z Kladenska čeká vzájemný souboj v sobotu 30. září od 10:15 ve Hřebči. Ta kvůli předchozímu čtvrtečnímu poháru chtěla zápas přeložit na neděli, to ovšem soupeř odmítl. „Neměli bychom dva hráče. Nabídli jsme sobotu odpoledne, to ale zase nemohou Hřebečští,“ zdůvodnil předseda Libušína Petr Bartoš.

Jeho mančaft připomíná Plzeň v nejvyšší soutěži. Vyhrál i páté utkání sezony, doma přejel Klecany 3:0. Zápas byl jasný. Už v 6. minutě utekl rychlík Křemen, Kelemen sice jeho pokus vyrazil, ale dobíhající Sejtarija v pohodě doklepl. „Jenže pak začal doslova festival našich zahozených šancí. Kdyby to bylo po půlhodině 7:0, nikdo se nemohl divit,“ kroutil hlavou Petr Bartoš, jehož tým ničil úžasně chytající Kelemen a málem na to doplatil, když hosté z brejku olízli tyčku Ciprovy svatyně.

Po přestávce ale opět existovalo na hřišti jediné mužstvo. Křemen po dalším úniku obešel i Kelemena a dával do prázdné, Sejtaria v závěru také. A díky své sedmé trefě jsou spolu s Niko Obradovičem na 2. – 3. místě v tabulce kanonýrů celé soutěže. O gól lepší je pouze černolický Šilhavý.

Také Hřebeč má své elitní snipery. Jenže zatímco Adam Klavík byl po zranění poprvé aspoň na lavičce, František Sedláček rozhoduje zápasy. Naposledy doma s Vestcem, kde byla jeho pátá trefa sezony jedinou v celém duelu. Padla v 74. minutě poté, co Faktor přesně odcentroval přes ex-reprezentanta Jiřího Novotného a Sedláček do centru vletěl jako Miroslav Donutil v Černých baronech - tedy "prsama". Míč tak dostal do kasy.

„Kromě prvních tří minut, kdy zrovna Sedláček běžel dvakrát sám na brankáře, to byl zápas bez šancí. Oba týmy se včas dokázaly dostat do obranného bloku,“ mínil jinak spokojený trenér Hřebče Adam Kindl.